بازیگر سریال خانه امن : متن سریال خانه امن را نخوانده قبول کردم

به گزارش آموزشگاه ما، تهران (پانا)- بازیگر سریال خانه امن می گوید بازیگری وسیله ای برای رساندن او به پول و شهرت نیست بلکه به یاری این حرفه می تواند تجربه های جدیدی کسب کند و ابعادی از شخصیت خود را کشف کند که پیش از این ممکن نبود.

بازیگر سریال خانه امن : متن سریال خانه امن را نخوانده قبول کردم

جهت دریافت خدمات پتینه چیست با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات رنگ آمیزی با تکنیک های مدرن پتینه کاری را به ما بسپارید.

خانه امن سریالی 50 قسمتی است که این شب ها از آنتن سیما مهمان خانه های ما می گردد. احمد معظمی کارگردان این سریال است و حسین تراب نژاد نیز نویسندگی آن را به عهده داشته است. خانه امن سریالی است که در ادامه دوگانه دزد روح و ترور خاموش ساخته شده و کامل کننده آنها است، این سه سریال ارتباط داستانی بین شان وجود ندارد اما فضای موجود در آن ها تا حدودی شبیه به هم است.

خانه امن جزو آثار پرلوکیشن تلویزیون محسوب می گردد که در چند شهر تصویربرداری آن انجام گرفته است و بیش از 50 بازیگر جلوی دوربین این سریال رفته اند. بسیاری از این بازیگران جوان به تازگی به صورت حرفه ای وارد شغل بازیگری شده اند و این سریال موقعیت خوبی برای آنها به حساب می آید.

روژین رحیمی بازیگر جوان نقش فرشته سریال خانه امن در گفت وگو با پانا درباره نحوه آشنایی خود با احمد معظمی کارگردان این سریال گفت: ابتدا توسط دستیار آقای معظمی به این پروژه معرفی شدم، او سوابق و رزومه بنده را به وسیله استادانم در دانشگاه آنالیز نموده بود و من را برای بازی در این سریال دعوت کرد.

او ادامه داد: روزی که به دفتر آقای معظمی رفتم نحوه برخورد او با من بسیار جالب بود، پیش از این به هر کارگردانی که می گفتم رشته تحصیلی ام بازیگری است عکس العمل خوبی نداشت گویا نسبت به این موضوع دید خوبی وجود ندارد اما او تشویقم کرد سپس تستی از من گرفت که درنهایت برای نقش فرشته انتخاب شدم.

رحیمی با اشاره به اینکه بازیگری را به دلایل شخصی انتخاب نموده است گفت: از بچگی علاقه شدیدی به بازیگری داشتم و مطمئن بودم که قرار است شغلم بازیگری باشد و از همان دوران هنرستان هم وارد فضای آکادمیک بازیگری شدم. بازیگری همواره برایم مهم بوده زیرا به من فرصت می دهد تا بتوانم جای اشخاص، موجودات و حتی گاهی اشیاء قرار بگیرم و وجودشان را بهتر درک کنم. بازیگری یک نوع وسیله شناخت برای من به حساب می آید. بازیگری به من یاری می نماید تا خودم را بهتر بشناسم و ابعاد مختلف شخصیتی ام که آنها را نمی بینم بهتر ببینم و کنترلشان کنم. بازیگری برای من وسیله ای برای رسیدن به چیزهای دیگر نیست، فکر نمی کنم این شغل بتواند من را به شهرت یا پول برساند. تنها زمانی بهای این شغل را می گیرم که نتیجه کارم را می بینم.

بازیگر نقش فرشته می گوید دوست ندارد توضیحی درباره نقش خود بدهد زیرا هر چیزی که بگوید می تواند تازگی و عکس العمل در لحظه مخاطب را از بین ببرد برای همین ترجیح می دهد آنچه مخاطب باید بفهمد با بازی او متوجه گردد.

این بازیگر با اشاره به تفاوت انتخاب نقش در تئاتر و تلویزیون گفت: متن سریال خانه امن را نخوانده قبول کردم. همان روزی که به دفتر آقای معظمی رفتم او من را برای نقش فرشته انتخاب کرد و همان روز هم قرارداد بستم. بابت این ماجرا استرس داشتم زیرا پیش از این تئاتر کار نموده بودم و نحوه انتخاب نقش در تئاتر فرق دارد، باید نقش ها را بخوانیم و از هر جهت آنالیز کنیم و بعد تصمیم بگیریم.

او ادامه داد: البته اقای معظمی ماجرای کلی نقشم را تعریف کرد و تمام شرایط و ابعاد آن را گفت. همین که ماجرای نقشم را متوجه شدم به این نتیجه رسیدم که این نقش فرصتی برای من است تا به درک بالا و چیزی که حتی یک هزارم آن را در زندگی شخصی خودم تجربه ننموده ام برسم. به همین دلیل برایم بسیار جذاب بود و همان روز آن را قبول کردم.

رحیمی با اشاره به فعالیت های خود در ایام کرونا توضیح داد: در حال حاضر مشغول تمرین برای تئاتر هستم اما با شرایط فعلی تئاتر که راکد شده ممکن است نمایشنامه تبدیل به فیلمنامه گردد و آن را به صورت یک فیلم فراوری کنیم.

این بازیگر جوان می گوید ویروس کرونا شرایط را بسیار سخت تر از قبل نموده، بسیاری از مردم پیش از این نیز اوضاع مالی خوبی نداشتند و شیوع ویروس کرونا اوضاع را برایشان دشوارتر شده است.

او ادامه داد: پروژه های سینمایی و تلویزیونی متوقف شده اند و فضای تئاتر عملا راکد شده است. تئاتر قبل از این هم شرایط مساعدی نداشت زیرا هیچ گونه حمایتی از آن نمی شد. نهایتا آن قدر بی پول شده بود که دست سرمایه داران افتاده و از رسالت و فضای خود خارج شده بود با این حال باز هم آدم هایی بودند که خوب کار می کردند اما رفته رفته شرایط برایشان سخت شد. اکنون هم که ویروس کرونا باعث تعطیلی کامل تئاتر شده است.

بازیگر سریال خانه امن معتقد است حتی اگر واکسن کرونا بیاید باز هم زمان بسیار طولانی باید بگذرد تا تئاتر دوباره سر پا گردد که این مسئله هم به حمایت بستگی دارد.

رحیمی اعلام کرد: تعطیلی تئاتر برای کسانی که در این حرفه کار می کردند بسیار دردناک است زیرا آن ها تخصص و زندگی شان را برای این حرفه گذاشته بودند و حتی هیچوقت هم وارد فضای تصویر نشدند.

این بازیگر با اشاره به تنها نکته مثبت ویروس کرونا گفت: کرونا نکته مثبتی هم دارد که باعث می گردد مردم بعد از این جریانات بهداشت را بیشتر جدی بگیرند. پس از انتها این جریانات رفتارهای درست برای ما تبدیل به عادت خواهد شد ازجمله همین که مردم هنگام عطسه یا سرفه جلوی دهانشان را نمی گرفتند اما اکنون این اتفاق رخ نمی دهد زیرا با نگاه یا برخورد های بدی روبرو خواهند شد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 12 دی 1399 بروزرسانی: 12 دی 1399 گردآورنده: maeaedu.ir شناسه مطلب: 194

به "بازیگر سریال خانه امن : متن سریال خانه امن را نخوانده قبول کردم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازیگر سریال خانه امن : متن سریال خانه امن را نخوانده قبول کردم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید