بختیاری زاده: به جای 3 امتیاز اصول اخلاقی و انضباطی را انتخاب کردم، اشتباه رحمتی بخشودنی نیست

به گزارش آموزشگاه ما، سرمربی تیم فوتبال شهر خودرو تأکید کرد، سیدمهدی رحمتی جایی در جمع شاگردانش نخواهد داشت و دروازه بانی دیگر به این تیم می آید.

بختیاری زاده: به جای 3 امتیاز اصول اخلاقی و انضباطی را انتخاب کردم، اشتباه رحمتی بخشودنی نیست

به گزارش خبرنگاران از مشهدمقدس، سهراب بختیاری زاده در نشست خبری پس از جدال خانگی شاگردانش مقابل نساجی مازندران گفت: بازی آخر لیگ بود و وظیفه خودم می دانم که از زحمات بازیکنان، مجموعه شهر خودرو و تمام عزیزانی که کنار تیم بودند، تشکر کنم. درباره بازی الان نمی توانم بگویم که چند موقعیت داشتیم و چقدر فرصت گلزنی داشتیم، این موضوع از دست من در رفته است و باید فیلم بازی را ببینیم که چند موقعیت گلزنی را از دست دادیم. بچه های ما امروز فوق العاده بودند و بعد از بازی بدی که در اصفهان داشتیم تلاش مان این بود که بازی خوبی انجام دهیم تا با برد لیگ را تمام کنیم.

وی ادامه داد: ما امروز اجازه ندادیم که تیم نساجی نفس بکشد و کل بازی یکطرفه بود. ما این هفته که بازی مهمی با نساجی داشتیم و می خواستیم این بازی را با برد به پایان ببریم، شرایطی برای مان پیش آمد و یک تصمیم انضباطی گرفتیم. به مجموعه شهر خودرو تبریک می گویم از این بابت که از اصالت فوتبال دفاع کرد و از تصمیمی که بابت نظم و انضباط و اجرای اصول حرفه ای فوتبال گرفته شد، دفاع کردند.

سرمربی تیم فوتبال شهر خودرو افزود: ما این هفته را بدون دروازه بان ذخیره تمرین کردیم و دروازه بان جوان مان برای اولین بار درون دروازه ایستاد. من به شخصه بین سه امتیاز بازی و این مسئله انضباطی، اصول اخلاقی و انضباطی را انتخاب کردم و انتظار داشتم که حتی ممکن است بازی را ببازیم، ولی چیزی که خیلی مهم است و می تواند به صورت یک فرهنگ بماند این است که مسائل انضباطی و رفتار حرفه ای بازیکنان ثابت است. منِ سرمربی، مربی و بازیکنان به صورت ثابت باید رفتار انضباطی در مجموعه باشگاه را رعایت کنیم. مسائل فنی متغیر است، ولی اگر می خواهیم کیفیت فنی مان پیشرفت کند باید به اصول انضباطی و اخلاقی همیشه پایبند باشیم.

بختیاری زاده درباره شرایط تیمش در مسابقات آسیایی گفت: ما تلاش زیادی داشتیم تا بتوانیم پیروز باشیم، به خصوص بازی هایی که میزبان بودیم. ما در بازی با تراکتور، استقلال و نساجی هم شایسته پیروزی بودیم و حتی می توانستیم در آبادان هم به پیروزی برسیم. ما در بخش گلزنی ایراد داریم و در بخش های دیگر هم تیم نیاز به تقویت دارد. من برنامه ام را برای ادامه کار را به باشگاه داده ام. تیم حتماً باید تقویت شود و قبل از تقویت شدن تمام تلاش باشگاه باید این باشد تا تیم اسکلت و بازیکنان اصلی خودش را حفظ کند.

وی در پاسخ به این سؤال که سیدمهدی رحمتی را در بازی هایی آسیایی در اختیار خواهند داشت یا خیر، گفت: نه، ما این بازیکن را دیگر در اختیار نداریم. بازیکن جوان را می توان بخشید، اشتباهات بازیکن جوان به خاطر ندانستن است، ولی اینکه بازیکن بزرگ و تأثیرگذار تیم بارها و بارها اشتباهش را تکرار کند، بخشیدنی نیست. در فوتبال حرفه ای بازیکنان خیلی بزرگ تر از رحمتی به خاطر نداشتن رفتار و اصول حرفه ای از تیم دور شدند. این یک تصمیم عادی حرفه ای است. او به هر دلیلی امروز کنار ما نبود، ولی یک دروازه بان جوان 17-18 ساله خراسانی درون دروازه شهر خودرو فرصت داشت بازی کند و از فرصت بازی کردنش هم استفاده کرد. تیم از هر بازیکنی مهم تر است، به خصوص بازیکنان بزرگ تر که باید فداکارتر و باگذشت تر باشند. باور کنید مسائلی که در این یکی دو ماهی که در شهر خودرو بودم رخ داد، فقط مشکل انضباطی در اصفهان نبود و این موضوع چندین بار تکرار شد که من مجبور شدم یک هفته بدون دروازه بان ذخیره کار کنم.

سرمربی تیم فوتبال شهر خودرو در پاسخ به این سؤال که جانشینی برای رحمتی انتخاب کرده است؟، گفت: بله، حتماً تیم باید تقویت شود، من لیست بازیکنانی که نیاز داریم را داده ام و دو دروازه بان خیلی خوب حتماً باید اضافه شوند. ما در سه چهار روز آینده این کار را انجام خواهیم داد و خودمان را برای آسیا آماده می کنیم. تمام تلاش ما این است که بازیکنان تأثیرگذار تیم حفظ شوند.

بختیاری زاده درباره اینکه طرفداران مشهدی از نتایج شهر خودرو در زمان سرمربیگری او رضایت ندارند و اینکه شرایط همکاری اش برای فصل بعد چگونه خواهد بود، شرح داد: در این خصوص باید مدیران باشگاه صحبت کنند. طرفداران بخش اصلی باشگاه هستند، بازیکنان و مربیان می آیند و می فرایند. تماشاگران همیشه حق دارند که تیم شان را همیشه پیروز ببینند. من به عنوان سرمربی موقعی که به شهر خودرو آمدم می توانم بگویم که هیچ زمانی نداشتیم و فقط کار مربیان قبل را ادامه دادیم. در دو سه بازی مستحق پیروزی بودیم، ولی در بازی مقابل سپاهان هیچ شانسی برای پیروزی نداشتیم. تمام تلاش مان را برای کسب پیروزی انجام دادیم و در بازی امروز هم نمی دانم چند موقعیت گلزنی از دست دادیم. ما گلزن تمام عیار نداریم و در این چند بازی این موضوع تعیین بود، فقط امیدوارم برای فصل آینده چنین بازیکنی را به تیم اضافه کنیم. من همیشه انتقاد طرفداران را به جان می خرم و به آنها حق می دهم. طرفداران این را بدانند که من تمام تلاشم را می کنم تا فصل بعد تیم پرقدرتی داشته باشیم و همه تیم ها را در مشهد تحت فشار بگذاریم و به پیروزی برسیم.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 19 مهر 1399 بروزرسانی: 19 مهر 1399 گردآورنده: maeaedu.ir شناسه مطلب: 14

به "بختیاری زاده: به جای 3 امتیاز اصول اخلاقی و انضباطی را انتخاب کردم، اشتباه رحمتی بخشودنی نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بختیاری زاده: به جای 3 امتیاز اصول اخلاقی و انضباطی را انتخاب کردم، اشتباه رحمتی بخشودنی نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید