برنامه ریزی برای افزایش گردشگران ترکیه در خراسان رضوی

به گزارش آموزشگاه ما، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی، از برنامه ریزی برای معرفی گردشگری استان با هدف جذب گردشگران ترکیه خبر داد.

برنامه ریزی برای افزایش گردشگران ترکیه در خراسان رضوی

ابوالفضل مکرمی فر، مدیرکل میراث فرهنگی استان خراسان رضوی، و کورتوش آیکان، سرکنسول جمهوری ترکیه در مشهد، درباره توسعه روابط گردشگری و فرهنگی خراسان رضوی و ترکیه، مذاکره کردند.

مکرمی فر درباره این مذاکره گفته است:

هم اکنون روزانه بلیط هواپیما برای پرواز ترکیه فروخته می شود، اما افزایش پروازها در مذاکره مطرح شد و تفاهماتی کلی صورت گرفت که مقرر شد تفاهم نامه نوشته و امضا شود. در این راستا، مقرر شد مجموعه تورساپ که حدود هزار آژانس مسافرتی ترکیه را تحت پوشش دارد، به خراسان رضوی بیاید و با جاذبه های این استان آشنا شود.

او در ادامه اضافه کرد:

مسائل و موانعی که برای سرمایه گذاران ترکیه در حوزه های ساخت و راه اندازی هتل، رستوران و ژئوتوریسم و مجموعه های اقتصادی صنایع دستی وجود دارد، که از طریق سرکنسول به ما اعلام خواهد شد تا برای رفع آن اقدام کنیم.

محمت کورتوش آیکان نیز اظهار کرد که هواپیمایی ترکیش ایرلاین در کنار ایران خواهد ماند و نظر خود را درباره این مذاکره، این گونه بیان نمود:

هم اکنون از مشهد به ترکیه هر روز پرواز وجود دارد و با وجود تحریم های آمریکا، ترکیه پروازهایش را افزایش خواهد داد. استان خراسان رضوی با ترکیه از لحاظ فرهنگی، اشتراک هایی دارد که باید محور توسعه روابط گردشگری قرار گیرد؛ شخصیت هایی مانند عمرخیام، حاج بکتاش ولی و فردوسی، برای مردم ترکیه ارزشمند هستند و امیدواریم بتوانیم در زمینه فرهنگی بین ترکیه و خراسان رضوی، فعالیت های ارزنده ای داشته باشیم.

او همچنین اضافه کرد:

برای گردشگران ترکیه، علاوه بر هتل و مراکز تفریحی، صنایع دستی از جمله تولید فرش و مس و فعالیت های ورزشی و بوم گردی مجذوب کننده است.

منبع: کجارو / دنیای اقتصاد
انتشار: 3 اسفند 1400 بروزرسانی: 3 اسفند 1400 گردآورنده: maeaedu.ir شناسه مطلب: 803

به "برنامه ریزی برای افزایش گردشگران ترکیه در خراسان رضوی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برنامه ریزی برای افزایش گردشگران ترکیه در خراسان رضوی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید