تصویری تلخ؛ سرنوشت شوم عروس 18 ساله و داماد 22 ساله ، اهدای اعضای بدن نوعروس 3 روز بعد از جشن عروسی ، مبینا از امتحان مدرسه برگشته بود که ...

به گزارش آموزشگاه ما، عروس و داماد جوان 3 روز پس از عروسی شان دچار یک حادثه هولناک شدند که سرنوشت تلخی را برایشان رقم زد؛ پسر جانش را از دست داد و دختر به کما رفت.

تصویری تلخ؛ سرنوشت شوم عروس 18 ساله و داماد 22 ساله ، اهدای اعضای بدن نوعروس 3 روز بعد از جشن عروسی ، مبینا از امتحان مدرسه برگشته بود که ...

به گزارش خبرنگاران، مبینا 18ساله و ادریس 22ساله که هر دو در یکی از روستاهای شهرستان بانه واقع در استان کردستان زندگی می کردند از مدت ها قبل به یکدیگر علاقه مند بودند. وقتی خانواده های شان از علاقه این دو جوان به یکدیگر باخبر شدند با ازدواج شان موافقت کردند و مراسم عروسی آنها روز آدینه 22اردیبهشت سال جاری برگزار گردید. د

ختر و پسر جوان خیلی زود به خواسته شان رسیده بودند و آرزوهای زیادی داشتند. مبینا هنوز درسش را تمام ننموده بود و 3روز بعد از عروسی قرار بود آخرین امتحان مدرسه اش را بدهد و دیپلم بگیرد. آن روز او و همسرش سوار بر خودروی شان به سوی مدرسه رفتند.

وقتی مبینا برای امتحان وارد مدرسه شد، ادریس تمام مدت را در ماشین، جلوی در مدرسه منتظر بود. ساعتی بعد مبینا از مدرسه خارج شد و شادمان از اینکه آخرین امتحان را گذرانده و به زودی دیپلمش را می گیرد سوار خودروی شوهرش شد و به طرف خانه به راه افتادند.

چاله مرگ

جاده ای که مدرسه را به روستا می رساند، دوطرفه و در عین حال قدیمی بود. این جاده پر بود از دست انداز و چاله. به همین علت ادریس با احتیاط زیادی رانندگی می کرد. چند روزی بود که خوشی های زندگی به تازه عروس و داماد رو نموده بود و آنها در راه بازگشت به روستا آرزوهای دور و نزدیک شان را مرور می کردند و از زندگی رویایی که قرار بود با یکدیگر داشته باشند می گفتند. اما انگار قرار نبود که همه چیز طبق خواسته آنها پیش برود.

دیگر مسافت چندانی تا روستا باقی نمانده بود که ناگهان یکی از چرخ های خودروی آنها در چاله ای افتاد و ناگهان مسیر خودرو منحرف شد. درست در همان موقع یک کامیون از روبه رو سر رسید و با خودروی تازه عروس و داماد که به سمت چپ منحرف شده بود برخورد کرد و فاجعه رخ داد.

دقایقی از این حادثه می گذشت که گروه های امدادی از یک سو و اهالی روستا و خانواده های مبینا و ادریس از سوی دیگر خود را به محل حادثه رساندند. شدت این تصادف به حدی بود که در همان لحظات اول ادریس جانش را از دست داد. مبینا نیز شرایط خوبی نداشت و در شرایطی که سطح هوشیاری اش پایین بود به بیمارستان منتقل شد.

12 روز انتظار

مبینا 12شبانه روز در بیمارستان بستری بود و پزشکان کوشش زیادی برای نجاتش انجام دادند اما پایان اعلام کردند که او دچار مرگ مغزی شده است. در این شرایط بود که پدر و مادر داغدار مبینا تصمیم گرفتند اعضای بدن او را به بیماران نیازمند اهدا نمایند.

عموی مبینا درباره این حادثه به خبرنگاران می گوید: این حادثه همه روستا را عزادار کرد و هیچ کس باورش نمی شد که فقط 3روز بعد از عروسی این اتفاق بیفتد. او ادامه می دهد: پدر و مادر مبینا بعد از این حادثه گفتند می خواهند اعضای بدن دخترشان را به بیماران نیازمند اهدا نمایند. به این ترتیب پیکر برادرزاده ام به بیمارستان سینا در تهران منتقل شد و در آنجا قلب، کبد و کلیه هایش جداسازی شده و به 4بیمار نیازمند اهدا شد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 14 خرداد 1402 بروزرسانی: 14 خرداد 1402 گردآورنده: maeaedu.ir شناسه مطلب: 1091

به "تصویری تلخ؛ سرنوشت شوم عروس 18 ساله و داماد 22 ساله ، اهدای اعضای بدن نوعروس 3 روز بعد از جشن عروسی ، مبینا از امتحان مدرسه برگشته بود که ..." امتیاز دهید

1 کاربر به "تصویری تلخ؛ سرنوشت شوم عروس 18 ساله و داماد 22 ساله ، اهدای اعضای بدن نوعروس 3 روز بعد از جشن عروسی ، مبینا از امتحان مدرسه برگشته بود که ..." امتیاز داده است | 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تصویری تلخ؛ سرنوشت شوم عروس 18 ساله و داماد 22 ساله ، اهدای اعضای بدن نوعروس 3 روز بعد از جشن عروسی ، مبینا از امتحان مدرسه برگشته بود که ..."

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید