توسعه صنعت پتروشیمی، تنها راه جلوگیری ازخام فروشی

به گزارش آموزشگاه ما، خبرگزاری خبرنگاران-وزیر نفت گفت: جلوگیری از خام فروشی راهی جز توسعه صنعت پتروشیمی ندارد.

توسعه صنعت پتروشیمی، تنها راه جلوگیری ازخام فروشی

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران، آقای جواد اوجی در آیین گرامیداشت روز صنعت پتروشیمی با بیان اینکه امروز امید و دلگرمی بزرگی در بازدید از توانمندی های مجموعه شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی در من ایجاد شد و صنایع پتروشیمی به پشتوانه همین مراکز علمی و پژوهشی فعالیت می نمایند، توضیح داد: مواد خام در مجتمع های پتروشیمی به محصولات متنوع تبدیل می شوند که خود نماد جلوگیری از خام فروشی است.

وی با اشاره به اینکه 67 واحد پتروشیمی در کشور فعال است که محصولات باارزش فراوری می نمایند، اضافه نمود: پتروشیمی ها از ابتدای سال تا به امروز 9 میلیارد دلار به سامانه نیما عرضه کردند و برآورد می گردد تا سرانجام سال این رقم به 12 میلیارد دلار برسد.

وزیر نفت با بیان اینکه تقاضای محصولات پتروشیمی در بازار های جهانی روندی خیره نماینده دارد و هرچه در این صنعت سرمایه گذاری کنیم، باز هم کم است، گفت: جایی بهتر از صنعت پتروشیمی برای سرمایه گذاری نیست، طرح های تکمیل زنجیره، ارزشمند است.

اوجی با یادآوری اینکه 15 هزار واحد صنعتی در کشور از خوراک واحد های پتروشیمی استفاده می نمایند، ادامه داد: امروز حدود 80 میلیون مترمکعب در صنعت پتروشیمی صرف سوخت و خوراک می گردد که محصولات با ارزش فراوری می نمایند و از سوی دیگر روزانه 600 میلیون مترمکعب در بخش خانگی مصرف می گردد.

وی با بیان اینکه سال جاری در لایحه بودجه 1401 تدابیری اندیشه شده که قیمت خوراک را بگردد ثابت دید و سرمایه گذار آسوده خاطر باشد، توضیح داد: محصولات پتروشیمی کمتر دچار آسیب های تحریم شده و تنها راه جلوگیری از خام فروشی توسعه صنعت پتروشیمی است.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 2 فروردین 1401 بروزرسانی: 2 فروردین 1401 گردآورنده: maeaedu.ir شناسه مطلب: 835

به "توسعه صنعت پتروشیمی، تنها راه جلوگیری ازخام فروشی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توسعه صنعت پتروشیمی، تنها راه جلوگیری ازخام فروشی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید