دستور ترامپ به سیا برای تلکه کردن ماسک از کشورهای رقیب

به گزارش آموزشگاه ما، رئیس جمهور سابق آمریکا به سازمان اطلاعات مرکزی این کشور دستور داده بود با ارائه قیمت های پیشنهادی بالاتر در خرید ماسک از کشورهای رقیب پیشی بگیرد.

دستور ترامپ به سیا برای تلکه کردن ماسک از کشورهای رقیب

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، یک مقام ارشد سابق دولت انگلیس مدعی شده دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریکا به سیا دستور داده بود با پیشنهاد قیمت های بالاتر برای خرید تجهیزات محافظت شخصی در برابر کرونا از کشورهای رقیب پیشی بگیرد.

دومینیک کامینگز، مشاور ارشد سابق بوریس جانسون، نخست وزیر انگلیس این ادعا را در یک جلسه استماع مقابل مجلس این کشور که برای آنالیز نحوه پاسخ لندن به بحران شیوع کرونا برگزار می شد عنوان نمود.

کامینگز که نوامبر 2020 بعد از مشاجره ای شدید با جانسون دولت انگلیس را ترک کرد در آن جلسه مدعی شد دولت انگلیس موفقیتی در کوشش های خود برای خریداری تجهیزات اساسی مربوط به مقابله با کرونا نداشته است.

او گفت: وقتی در جلسات کابینه درباره تجهیزات محافظتی صحبت می کردیم به ما اطلاع داده شد که تا چند ماه خبری از این تجهیزات نخواهد بود چون انتقال آنها چند ماه طول می کشد.

وی در ادامه گفت: در همین زمان شاهد بودیم ترامپ سیا را روانه می کرد تا از دیگران تجهیزات محافظتی تلکه کند.

دولت ترامپ سال گذشته در ماه مه اعلام نموده بود میخواهد ذخیره ماسک تنفسی N95 آمریکا را ظرف سه ماه آینده تا 300 میلیون قطعه ماسک افزایش دهد.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 21 تیر 1400 بروزرسانی: 21 تیر 1400 گردآورنده: maeaedu.ir شناسه مطلب: 538

به "دستور ترامپ به سیا برای تلکه کردن ماسک از کشورهای رقیب" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دستور ترامپ به سیا برای تلکه کردن ماسک از کشورهای رقیب"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید