دوازدهمین مدرسه تابستانی بین المللی پژوهشگاه رویان برگزار می شود

به گزارش آموزشگاه ما، دوازدهمین مدرسه تابستانی بین المللی پژوهشگاه رویان در تاریخ 2 الی 5 مرداد ماه سال جاری به صورت آنلاین برگزارمی شود.

دوازدهمین مدرسه تابستانی بین المللی پژوهشگاه رویان برگزار می شود

به گزارش خبرنگاران، دوازدهمین دوره مدرسه تابستانی بین المللی پژوهشگاه رویان در تاریخ 2 الی 5 مرداد ماه سال جاری با موضوع محصولات پیشرفته پزشکی با رویکرد کاربرد علوم زیستی برای دانشجویان/ اساتید دانشگاه/ مدیران با رشته های مرتبط و با سخنرانی اساتید برجسته ملی و بین المللی از کشورهای مختلف در دو مرحله آموزشی و کارگاه های عملی مرتبط، طی چهار روز به صورت مجازی ارائه می گردد.

دوازدهمین مدرسه تابستانی به جدیدترین موضوعات در حوزه سلول درمانی با هدف آشنایی با محصولات پیشرفته درمانی و دارویی در حوزه مهندسی بافت، سلول و ژن درمانی، معرفی محصولات تجاری داخلی و بین المللی در این حوزه، همچنین کنترل و تضمین کیفیت در تولید محصولات پیشرفته پزشکی می پردازد.

سرفصل های دوازدهمین مدرسه تابستانی بین المللی پژوهشگاه رویان عبارتند از:

محصولات سلول درمانی

محصولات ژن درمانی

محصولات مهندسی بافت

تولید صنعتی، کنترل کیفیت و تضمین کیفیت محصولات پیشرفته پزشکی

همچنین با افتخار اعلام می دارد در مدرسه تابستانی سال جاری مسابقه ایده شو با نام فراخوان جذب ایده با موضوع محصولات فناورانه و نوآورانه سلول درمانی، ژن درمانی، مهندسی بافت که با هدف تشویق هر چه بیشتر صاحبان ایده و دانشجویان و هم ارتقای ایده های خلاقانه آن ها در خصوص تولید و توسعه محصولات پیشرفته پزشکی، تشویق و افزایش مهارت های کاربردی و خلاقانه افراد، علی الخصوص دانشجویان در حال تحصیل در چگونگی اجرایی کردن ایده های خود، برگزار می گردد.

این رویداد با هدف ترویج فرهنگ ایده پردازی و از سویی ایجاد فضای رقابتی صمیمی برای معرفی ایده ها برگزار خواهد شد تا افراد بتوانند علاوه بر آموزش نحوه معرفی ایده، با نقد و بررسی آن از طریق داوران متخصص به اجرایی کردن آن بپردازند. این رویداد ضمن بالا بردن اعتماد به نفس ایده پردازان، آمادگی معرفی ایده در زمان کوتاه برای قانع کردن سرمایه گذاران و تشویق آن ها برای سرمایه گذاری را ایجاد می کند.

بنابراین پس از ثبت ایده ها برای فراخوان اولیه ایده شو در سامانه معاونت آموزشی پژوهشگاه رویان (اختصاصی رویداد ایده شو)، با انجام داوری ایده های ارسال شده از طریق تیم داوران علمی و متخصص، 10 ایده/محصول برگزیده به مرحله بعد راه خواهند یافت. سپس هر یک از صاحبان ایده ها/محصولات منتخب، طی 15-10 دقیقه ایده خود را ارائه و معرفی خواهد کرد. در این مرحله ، از 10 تیم/ایده های ارائه شده، 5 ایده برتر انتخاب خواهند شد که پس از تکمیل بوم-مدل کسب و کار در روز انتهای، هر عضو منتخب با تاکید بر پارامترهای موجود در بوم طی 30-15 دقیقه و به صورت حضوری در محل پژوهشگاه رویان به ارائه ایده/محصول خود با حضور سایر تیم ها، داوران و سرمایه گذاران، می پردازد. برای تشویق و ترغیب هرچه بیشتر شرکت کنندگان و اعضای تیم ایده پرداز، علاوه بر اعطاء جایزه نقدی به بهترین تیم، کمک هایی غیرنقدی از قبیل در اختیار قرار دادن آموزش های لازم جهت تجاری کردن محصول و توصیه نامه برای معرفی به سرمایه گذاران جهت اجرایی نمودن طرح، تعلق می گیرد.

اهداف ایده شو

شناسایی افراد صاحب ایده و تخصص جهت بهبود تیم سازی در مجموعه

شناسایی توانمندی ها و فراهم کردن زمینه بروز و شکوفایی استعدادهای نهفته

توسعه فرهنگ کارآفرینی در راستای اهداف اقتصاد مقاومتی و دانش بنیان و رسالت علمی و اجتماعی مرکز توسعه فناوری محصولات پیشرفته پزشکی رویان.

همچنین دوازدهمین مدرسه تابستانی پژوهشگاه رویان در نظر دارد به موازات برنامه دانشجویی، در بخش دانش آموزی هم با هدف آموزش و آشنایی بیشتر دانش آموزان علاقه مند به حوزه های سلول درمانی، ژن درمانی و مهندسی بافت با کاربرد علم به زبان ساده هم در دو بخش برنامه آموزشی و کارگاه های عملی ارائه دهد و در راستای تشویق هر چه بیشتر دانش آموزان جهت حضور فعال در مدرسه تابستانی، یک مسابقه اختصاصی درخصوص مطالب ارائه شده در انتها برنامه برگزار خواهد شد و به کامل ترین پاسخ، جوایزی نفیس تعلق خواهد گرفت.

تعداد بازدید : 3

کد ویدیو

دانلود

فیلم اصلی

منبع:سیناپرس

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 4 مرداد 1400 بروزرسانی: 4 مرداد 1400 گردآورنده: maeaedu.ir شناسه مطلب: 564

به "دوازدهمین مدرسه تابستانی بین المللی پژوهشگاه رویان برگزار می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دوازدهمین مدرسه تابستانی بین المللی پژوهشگاه رویان برگزار می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید