مدارک برای ویزای تور اروپا

به گزارش آموزشگاه ما، تور اروپا انتخابی مجذوب کننده برای مناسبت ها، سنین و شرایط گوناگون است. اروپا این قاره پهناور، با تنوع کشورهای بسیار زیادش یکی از مقصدهای مجذوب کننده تور خارجی به شمار می رود. پیش از شرکت در تور اروپا یکی از مهم ترین اقدامات دریافت ویزای اروپا یا شنگن است که چالش های خود را دارد. برای تهیه این ویزا باید مدارک مشخصی را ارائه کرد که برای مشاغل مختلف فرق دارد. در ادامه به شکل کامل شرح خواهیم داد که چگونه می توان ویزای تور اروپا را دریافت کرد.

مدارک برای ویزای تور اروپا
  • ویزای تور اروپا، ویزای شنگن
    • مدارک برای ویزای تور اروپا
    • مدارک ویزای اروپا بر اساس شغل افراد

ویزای تور اروپا، ویزای شنگن

برای ورود به منطقه شنگن افراد احتیاج به ویزای شنگن یا ویزای اروپا دارند. این ویزا به مسافران تور خارجی اجازه می دهد که به 26 کشور اروپایی عضو این قرارداد وارد شوند. ویزای توریستی شنگن یکی از انواع این ویزا است که به مسافر تور خارجی اجازه می دهد در سفر خود بتواند به راحتی به کشورهای حوزه شنگن سفر کند. برای دریافت این ویزا احتیاج به مدارک خاص و مشخصی هست اگرچه در موارد جزئی در خصوص کشورهای مختلف کمی تفاوت وجود دارد.

دریافت ویزای شنگن از تمام کشورهایی که جز اتحادیه اروپا هستند امکان پذیر است؛ هرچند این کشورها به واسطه روابط سیاسی با ایران و اهدافشان نسبت به صنعت گردشگری شرایط مختلفی را برای ارائه ویزا در نظر می گیرند. بعضی از کشورها مانند پرتقال در حال حاضر خدمات کنسولی را در ایران ارائه نمی دهند و یا کشوری مانند اسپانیا برای ارائه ویزا سخت گیری های بیشتری دارد. در ادامه به آنالیز کامل مدارک مورد احتیاج برای ویزای تور خارجی اروپا خواهیم پرداخت.

مدارک برای ویزای تور اروپا

جهت دریافت ویزای تور اروپا به مدارک زیر احتیاج است:

1- اصل گذرنامه هر نفر با امضا به همراه گذرنامه های قبلی، داشتن حداقل اعتبار 6 ماه از تاریخ ورود و داشتن دو صفحه سفید روبروی هم

2- سه قطعه عکس 5/3*5/4 رنگی از روبرو، با زمینه روشن، بدون عینک، بدون لبخند، 70 تا 80 درصد عکس باید چهره فرد باشد و در شش ماهه اخیر گرفته شده باشد.

3- اصل و ترجمه شناسنامه

4- اصل گردش سه ماهه حساب بانکی با مهر و امضا بانک و به زبان انگلیسی

زمان صدور گواهی حساب بانکی حداکثر باید 10 روز پیش از تاریخ تحویل مدارک به سفارت باشد.

سایز پرینت بانکی باید A4 باشد.

برای سپرده های بانکی، گواهی تمکن باید به همراه گردش سه ماهه سود به زبان انگلیسی و با مهر شعبه و امضای بانک باشد.

نرخ معادل مانده حساب جهت تمکن باید به یورو باشد.

حداقل موجودی حساب یا سپرده برای هر نفر 100 میلیون تومان است.

5- اصل سند مالکیت برای بعضی کشورها

6- تکمیل فرم مشخصات فردی به شکل کامل و دقیق

7- اصل و ترجمه مدارک شغلی

مدارک ویزای اروپا بر اساس شغل افراد

برای شرکت در تور اروپا علاوه بر مدارک کلی، ممکن است براساس شغل تان از شما مدارک خاصی را طلب نمایند. اگر قصد شرکت در تورخارجی اروپا را دارید خوب است که بدانید چه چیزهایی را باید آماده کنید. یادتان باشد اگر مراحل دریافت ویزای شنگن را با خبرنگاران انجام دهید، امنیت شما بسیار بالاتر است و بی شک متحمل کم ترین هزینه خواهید شد.

مدارک ویزای شنگن برای پزشکان

ارائه پروانه دائم پزشکی، کارت نظام پزشکی معتبر برای امسال، پروانه مطب یا حکم کارگزینی به همراه نامه مرخصی و سه فیش آخر حقوق از محل کار

مدارک ویزای شنگن برای مهندسان

اصل پروانه مهندسی به علاوه اصل کارت نظام مهندسی، درصورتی که فرد در شرکتی مشغول است مدارک مربوط به کارمندان بخش خصوصی یا دولتی باید ارائه شود.

مدارک ویزای شنگن برای ساختمان سازان

اصل گواهی ساختمان به علاوه اصل قراردادهای کاری و اصل خاتمه کار ساختمان

مدارک ویزای شنگن برای وکلا

اصل پروانه وکالت به علاوه اصل کارت وکالت

مدارک ویزای شنگن معلمان، اساتید و اعضای هیئت علمی دانشگاه

اصل حکم کارگزینی به همراه نامه مرخصی یا گواهی اشتغال به کار با ذکر مدت اشتغال، سمت و اندازه حقوق، ذکر تاریخ مرخصی با توجه به تاریخ سفر، سمت و نام فرد امضانماینده گواهی شغلی، سه فیش حقوقی آخر

مدارک ویزای شنگن برای مشاغل دولتی

حکم کارگزینی با ذکر مدت اشتغال به همراه نامه مرخصی، سمت، اندازه حقوق دریافتی، ذکر تاریخ مرخصی بنا به تاریخ سفر، ذکر سمت و نام فرد امضانماینده گواهی شغلی، سه فیش آخر حقوقی

مدارک ویزای شنگن برای افراد بازنشسته دولتی

آخرین حکم بازنشستگی به علاوه آخرین فیش حقوقی

مدارک ویزای شنگن برای مشاغل غیردولتی

گواهی اشتغال به کار با ذکر مدت اشتغال، سمت و اندازه حقوق دریافتی، ذکر مرخصی با توجه به تاریخ سفر، سمت و نام فرد امضانماینده گواهی شغلی، 3 فیش حقوقی آخر و سابقه بیمه تأمین اجتماعی

مدارک ویزای شنگن برای افراد خویش فرما

جواز کسب / آگهی تأسیس، آخرین آگهی مرتبط به سمت های شغلی و تغییر آدرس شرکت/ کارت مباشرت به همراه جواز کسب اصلی

برای افرادی که در روزنامه رسمی سمت دارند ارائه مدارک مالی الزامی است.

مدارک ویزای شنگن دانش آموزان، دانشجویان

اصل و ترجمه نامه اشتغال به تحصیل

مدارک ویزای شنگن برای بچه ها

- بچه ها زیر 18 سال که به شکل تنها یا با یکی از والدین سفر می نمایند باید رضایت نامه محضری را که به زبان انگلیسی ترجمه شده ارائه دهند.

- بچه ها زیر 18 سال که بدون پدر خود سفر می نمایند باید پاسپورتشان به وسیله پدر امضا شود.

- برای خانم های خانه دار ارائه اصل و ترجمه مدارک شغلی و مالی همسر ضروری است.باید در نظر داشت ممکن است پس از ارائه مدارک، سفارت مدارک دیگری را نیز لازم ببیند که تهیه و ارائه آنها به وسیله مسافر تور خارجی ضروری است.

دلایل ریجکتی ویزای تور اروپا؟

برای دریافت ویزای شنگن بسیار مهم است که نسبت به تهیه مدارک و ارائه آنها دقت کافی داشت؛ زیرا عدم ارائه مدارک لازم می تواند باعث ریجکت شدن ویزای تور خارجی اروپا شود. جدای از مدارک لازم مهم است افراد نکات زیر را در نظر داشته باشند تا احتمال ریجکت شدن ویزای تور اروپا کاهش یابد:

اگر قبلاً برای ویزای تور اروپا اقدام نموده اید و ریجکت شده اید باید حتماً دو سال از زمان ریجکتی ویزای شما بگذرد تا احتمال ریجکت شدن دوباره کاهش یابد.

بهتر است در گردش حساب خود مبالغ بالا به شکل یک باره به حسابتان واریز نشده باشد؛ زیرا این مسئله می تواند نشان از ساختگی بودن حساب شما بدهد.

ارائه پاسپورت مخدوش، آسیب دیده و یا نامعتبر می تواند احتمال ریجکت شدن را افزایش دهد و به همین علت بسیار مهم است که پاسپورت و حتی روی جلد آن مخدوش و آسیب دیده نباشد.

سخن آخر

سفر با تور اروپا سفر به قاره ای است که دیدنی ها و فرهنگ متفاوتی را در سفر به شما ارائه می نماید. برای سفر با تور خارجی اروپا احتیاج به ویزای تور اروپا یا همان شنگن است که برای دریافتش مدارک خاصی ضروری است. به مسافران تور خارجی پیشنهاد می شود پیش از اقدام برای شرکت در تور خارجی اروپا مدارک لازم را برای این تور خارجی فراهم نمایند و سپس برای ثبت نام در تور اروپا اقدامات لازم را انجام دهند.

منبع: دالاهو
انتشار: 12 خرداد 1403 بروزرسانی: 12 خرداد 1403 گردآورنده: maeaedu.ir شناسه مطلب: 1147

به "مدارک برای ویزای تور اروپا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مدارک برای ویزای تور اروپا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید