رزمایش مرکب کمربند امنیت دریایی 2022 شروع شد

به گزارش آموزشگاه ما، ایسنا نوشت: رزمایش مرکب کمربند امنیت دریایی 2022 با حضور یگان های سطحی و پروازی نیروهای دریایی ارتش، سپاه و نیروی دریایی کشورهای چین و روسیه از بامداد امروز شروع شد.

رزمایش مرکب کمربند امنیت دریایی 2022 شروع شد

رزمایش مرکب کمربند امنیت دریایی 2022 پس از برگزاری نشست های توجیهی، از بامداد امروز با حضور یگان های سطحی و پروازی نیروهای دریایی ارتش و سپاه و نیروی دریایی کشورهای چین و روسیه در منطقه شمال اقیانوس هند شروع شد.

با هم برای صلح و امنیت شعار رزمایش مشترک ایران، روسیه و چین

امیر دریادار دوم مصطفی تاج الدینی سخنگوی رزمایش مرکب کمربند امنیت دریایی 2022 با اعلام این خبر، گفت: برابر برنامه ریزی های انجام شده انواع تمرینات تاکتیکی از جمله نجات شناور دچار حریق، آزادسازی شناور ربوده شده و تیراندازی علیه اهداف تعیین دریایی در شب و روز از جمله تمرینات تاکتیکی و عملیاتی پیش بینی شده جهت اجرا به وسیله یگان های سه کشور ایران، چین و روسیه در این رزمایش است.

وی منطقه شمال اقیانوس هند را به علت وجود آبراه ها و تنگه های مهم باب المندب، مالاکا و هرمز بسیار حائز اهمیت برشمرد و گفت: از این سه تنگه بعنوان مثلث طلایی در منطقه یاد می گردد و بعلاوه دریای عمان و شمال اقیانوس هند نیز از جمله منطقه ها حیاتی تجارت دنیای است؛ لذا کوشش جمهوری اسلامی ایران و کشورهای چین و روسیه، کوششی جمعی برای رسیدن به امنیت دریانوردی پایدار در این منطقه و آبراه های حیاتی آن است تا منافع سه کشور حفظ گردد.

امیر دریادار دوم تاج الدینی با اشاره به برگزاری این رزمایش برای سومین سال متوالی، اضافه نمود: پیغام برگزاری این رزمایش، رسیدن هر سه کشور به سطح معنادار و قابل توجهی از روابط نظامی است و بعلاوه نشان می دهد که امروز جمهوری اسلامی ایران به سطحی از قدرت در عرصه دریا رسیده است که می تواند موضوع و فرماندهی رزمایش ها در کنار قدرت های بزرگ دریایی را عهده دار گردد.

سخنگوی رزمایش مرکب کمربند امنیت دریایی 2022 گفت: شعار این رزمایش با هم برای صلح و امنیت است و مصداق بارزی است از اینکه جمهوری اسلامی ایران در منطقه و دنیا با ایجاد اتحادهای راهبردی متکی بر منافع و احترام متقابل، هیچگاه منزوی نبوده و نخواهد ماند.

311311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 15 اسفند 1400 بروزرسانی: 15 اسفند 1400 گردآورنده: maeaedu.ir شناسه مطلب: 817

به "رزمایش مرکب کمربند امنیت دریایی 2022 شروع شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رزمایش مرکب کمربند امنیت دریایی 2022 شروع شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید