عجیب ترین اتفاق روز؛ المپیک لغو می گردد؟

به گزارش آموزشگاه ما، بازی های المپیک 2020 با وجود مخالفت مردم ژاپن به خاطر نگرانی از شیوع موج نو شیوع ویروس کرونا در این کشور، قرار است در تاریخ 23 جولای (اول مرداد) به میزبانی شهر توکیو شروع گردد. در حالی که هنوز این مسابقات شروع نشده، تست کرونای 71 نفر (ورزشکار و غیرورزشکار) مرتبط با بازی های المپیک مثبت بوده که از این بین تست 4 نفر در دهکده بازی ها مثبت شده است.

عجیب ترین اتفاق روز؛ المپیک لغو می گردد؟

توشیرو موتو مدیر اجرایی کمیته برگزاری بازی های المپیک 2020، امروز (سه شنبه) در کنفرانس خبری در پاسخ به این پرسش که آیا هنوز احتمال لغو بازی های المپیک وجود دارد؟، ضمن رد نکردن این احتمال گفت: با توجه به تعداد موارد مبتلا به ویروس کرونا، نمی توانیم پیش بینی کنیم که چه اتفاقی خواهد افتاد، بنابراین در صورت افزایش موارد ابتلا به ویروس کرونا، در این حضوص بحث خواهیم کرد.

وی اضافه کرد: ما پیش از این توافق نموده ایم که بر اساس شرایط ویروس کرونا، دوباره مذاکرات پنج جانبه ای را تشکیل بدهیم. در این مقطع ممکن است موارد ابتلا به ویروس کرونا افزایش یا کاهش پیدا کند، بنابراین به این فکر خواهیم کرد که در صورت بروز چنین شرایطی چکار باید کنیم.

بازی های المپیک 2020 در حالی قرار است پس از یک سال تعویق برگزار گردد که شهر توکیو همچنان در شرایط اضطراری کرونا قرار گرفته است.

انتظار می رود در حدود 11 هزار ورزشکار و د ه ها هزار مسئول و اهالی رسانه در این بازی ها حضور داشته باشند.

منبع: فرارو
انتشار: 9 مرداد 1400 بروزرسانی: 9 مرداد 1400 گردآورنده: maeaedu.ir شناسه مطلب: 573

به "عجیب ترین اتفاق روز؛ المپیک لغو می گردد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عجیب ترین اتفاق روز؛ المپیک لغو می گردد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید