کاروان ورزش با نام ستارگان ایران زمین در المپیک شرکت خواهد کرد

به گزارش آموزشگاه ما، به گزارش خبرنگاران، امین عارف نیا رئیس ستاد فرهنگی المپیک توکیو که امروز یکشنبه در نشست خبری مسئولان کمیته ملی المپیک حضور داشت در مورد آخرین اقدامات انجام شده پیرامون فعالیت های فرهنگی کاروان اعزامی به توکیو توضیح داد.

کاروان ورزش با نام ستارگان ایران زمین در المپیک شرکت خواهد کرد

وی در آغاز به پیشینه تشکیل ستاد فرهنگی المپیک برای همکاری با کمیته ملی المپیک و اینکه این ستاد از خردادماه سال گذشته آغاز به کار کرد، اشاره داشت و اینکه نهادهای زیادی با این ستاد همکاری دارند.

عارف نیا با یادآوری توقف چندماه فعالیت های ستاد فرهنگی توکیو -به دلیل تعویق المپیک- گفت: به دنبال مسجل شدن برگزاری المپیک در بازه زمانی جدید، مجدد فعالیت های ستاد از سر گرفته شد و به نتایجی هم رسید.

مسئول ستاد فرهنگی المپیک توکیو به انتخاب شعار همه برای ایران و نام ستارگان ایران زمین برای کاروان ایران اشاره کرد و گفت: جام ارجان هم نشان ویژه کاروان ایران است که بیانگر پیشینه ورزش کشور است.

طراحی لباس کاروان ایران دیگر موضوعی بود که عارف نیا در مورد آن توضیح داد. وی با یادآوری اینکه برای طراحی لباس کاروان 1203 نمونه پیشنهادی لباس ارائه شد، اشاره ای به فرایند انتخاب لباس ها داشت و اینکه نمونه های برتر نهایی شده اند.

عارف نیا همچنین از نهایی شدن طرح منتخب در اردیبهشت ماه سال آینده خبر داد و اینکه بعد از آن مرحله تولید لباس ها آغاز می شود.

وی با بیان اینکه در روز اول آغاز به کار ستاد بحث تولیدات فرهنگی، چند رسانه ای، دیداری و شنیداری در دستور کار بود، صحبت هایش را ادامه داد و گفت:

تولیدات رسانه ای پیرامون سرزمین ایران و ورزشکاران راه یافته به المپیک در دستور کار گذاشته شده بود. در این زمینه محصولات متعددی در حال تولید است ضمن اینکه برای هواداران کاروان با کمک سفارت ایران در ژاپن سایتی طراحی شده است .

وی ادامه داد: در صورت عدم حضور تماشاگران روی ایرانی های مقیم ژاپن تمرکز می کنیم و این ظرفیت را فعال می کنیم . تهیه کالاهای فرهنگی و محصولات دیداری و شنیداری نیز در دستور کار قرار داد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 16 فروردین 1400 بروزرسانی: 16 فروردین 1400 گردآورنده: maeaedu.ir شناسه مطلب: 374

به "کاروان ورزش با نام ستارگان ایران زمین در المپیک شرکت خواهد کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاروان ورزش با نام ستارگان ایران زمین در المپیک شرکت خواهد کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید