مشکل عدم واریز پول سهام عدالت چیست؟

به گزارش آموزشگاه ما، به گزارش خبرنگاران، مدیر برنامه ریزی و توسعه شرکت سپرده گذاری مرکزی گفت: یکی از مسائل به وجود آمده که امکان واریز پول سهام عدالت را غیرممکن کرده، این است که افراد دو کد شبا ثبت کرده اند و راستی آزمایی آنها در سیستم هنوز به روزرسانی نشده باشد. هرچند که ممکن است یک کد درست باشد اما باید فقط یک کد ثبت شود.

مشکل عدم واریز پول سهام عدالت چیست؟

محمدجواد فرهانیان درباره کسانی اطلاعات درست در سامانه ثبت کرده اند اما هنوز پول حاصل از فروش سهام عدالت را دریافت نکرده اند، افزود: این گروه می توانند با تلفن گویای 1569 تماس بگیرند و مشکل خود را به کارشناسان اطلاع دهند. احتمالا هر مشمول دچار یک مشکل متفاوت باشد، به همین دلیل کارشناسان متعددی جوابگوی مشکل مشمولان سهام عدالت هستند. تماس با این شماره محدودیت زمانی ندارد.

او ادامه داد: مشمولانی که دچار این مشکل شده اند، ابتدا وارد سایت سهام عدالت شوند و راستی آزمایی شماره همراه، کد ملی و شبای ثبت شده با نام خود را انجام دهند. بعد از آن می توانند در سایت دارایی خود را مشاهده کنند. اگر نتوانستند این فرایند را طی کنند، هم از طریق تلفن 1569 و هم مراجعه حضوری به سازمان خصوصی سازی و شرکت سپرده گذاری می توانند مشکل پیش آمده را برطرف کنند.

او درباره عرضه بلوکی سهام عدالت از دیروز گفت: تغییر مکانیزم عرضه و تغییر آن به عرضه بلوکی هیچ ارتباطی به نحوه سفارش گذاری مردم ندارد و برای سفارش گذاری سهام مشمولان هیچ تغییری ایجاد نمی شود. مردم مانند روال قبلی عمل کنند و اطلاعات خود را به شعب بانک یا کارگزاری ها ارایه دهند، فقط مکانیزم اجرا و عملیات بازار تغییر می کند.

او ادامه داد: وقتی به طور ناگهان حجم سفارش یکی از شرکت هایی که در سبد سهام عدالت حضور دارد، به 10 میلیون سهم می رسد، شرایط آن از شمول یک خرده فروشی خارج می شود و معامله آن معامله یک سهم عمده است؛ بنابراین باید از طریق روش معمالات بلوکی انجام شود.

مدیر برنامه ریزی و توسعه شرکت سپرده گذاری مرکزی با بیان اینکه تغییر روش معامله کمک می کند که قیمت عادلانه تر شود، گفت: وقتی سهم به این حجم می رسد، قدرت مدیریت و جایگاه هیأت مدیره ایجاد می شود. افرادی که تمایل دارند در این شرکت ها قدرت کنترلی و راهبردی داشته باشند، معاملات بلوکی و عمده انجام دهند.

منبع: ایلنا

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 19 مهر 1399 بروزرسانی: 19 مهر 1399 گردآورنده: maeaedu.ir شناسه مطلب: 8

به "مشکل عدم واریز پول سهام عدالت چیست؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مشکل عدم واریز پول سهام عدالت چیست؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید