نقاشی پشت شیشه، هنری که هوش از سر می بُرد!

به گزارش آموزشگاه ما، محمدعلی ذوالقدر، هنرمند پیشکسوتی که نزدیک به 30 سال است در عرصه هنر نقاشی پشت شیشه فعالیت می کند، درباره شرایط این رشته هنری، اظهار کرد: بی توجهی به هنر و هنرمندان، یک موضوع فراگیر است و تنها به رشته ما مربوط نمی شود. نبود وسایل کافی، حمایت نکردن دولت و رسیدگی نکردن به هنرمندان از جمله مسائل اساسی است که فقط نقاشی پشت شیشه را دربرنمی گیرد و شامل بسیاری دیگر از رشته های هنری نیز می شود.

نقاشی پشت شیشه، هنری که هوش از سر می بُرد!

او ادامه داد: همچنین متولیان امر شناخت کافی از رشته های هنری ندارند و از سوی دیگر امکانات کافی نیز وجود ندارد. من به شخصه به خاطر دل خودم و عشقی که به این کار دارم، فعالیت می کنم، اگر نه متاسفانه کوچکترین رسیدگی و توجهی و آینده ای وجود ندارد.

ذوالقدر که از سال 67، فعالیت در رشته نقاشی پشت شیشه را آغاز کرده است، یادآور می شود: در تمام این سال ها مسائل وجود داشته، اما الان نسبت به قبل بیشتر شده است . علاوه بر اینکه متولیان امر به درستی از این هنرها سر در نمی آورند، کسانی وارد این کار شده اند که عشق ندارند و آثاری خلق می شود که از نظر هنری در سطح خوبی قرار ندارند.

او بار دیگر به نبود امکانات اشاره کرد و گفت: به عنوان مثال موزه پشت شیشه آنقدر از نظر مالی ضعیف است که نمی تواند امکانات کافی را برای هنرمندان فراهم کند و نبود امکانات مسئله ای است که به شدت این حرفه را تحت شعاع قرار داده است. موزه باید پویایی داشته باشد تا هنرمندان آثار خوب تولید کنند و آثار خوبی را بخرد. آثاری در موزه پشت شیشه از گذشته به یادگار مانده اند که هوش از سر آدم می برند و این نشان می دهد که از این هنرمندان حمایت می شده و آنها را تشویق می کردند تا بتوانند چنین کارهایی خلق کنند.

ایسنا نوشت، ذوالقدر در سرانجام درباره علاقه نسل جوان به فعالیت در زمینه نقاشی پشت شیشه، بیان نمود: این هنر زیبا است و نسل جوان هم حتما دوست دارد که وارد این رشته شود، اما عوامل زیادی باید وجود داشته باشد تا کارهای تولید شود که قابل ارائه جهانی باشد و بتواند هنر ایران را به درستی معرفی کند.

منبع: گردشبان
انتشار: 23 بهمن 1399 بروزرسانی: 23 بهمن 1399 گردآورنده: maeaedu.ir شناسه مطلب: 264

به "نقاشی پشت شیشه، هنری که هوش از سر می بُرد!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نقاشی پشت شیشه، هنری که هوش از سر می بُرد!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید