چین و روسیه برندگان تحریم نفت و گاز ایران

به گزارش آموزشگاه ما، به گزارش خبرنگاران، تانکر ترکرز، موسسه ردیابی نفتکش ها عکسی ماهواره ای از ابر نفتکش های ایرانی منتشر نموده است که به دلیل نبود مشتری روی آب های خلیج فارس شناور مانده اند. این موسسه حجم ذخایر نفت فروش نرفته ایران را بیشتر از 70 میلیون بشکه نفت و میعانات نفتی برآورد نموده است.

چین و روسیه برندگان تحریم نفت و گاز ایران

با ما همراه باشید و با تور چین ارزان از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

در همین حال عربستان و روسیه مشتریان سنتی نفت ایران یعنی ژاپن و کره جنوبی را جذب نموده اند و حالا رویترز خبر داده است که عربستان در ماه ژوئیه نفت تمام مشتریان آسیایی را تامین می نماید.

روز گذشته 5 پایگاه خبری پنج منبع روز آدینه اعلام کردند عربستان، عظیم ترین صادرکننده نفت خام دنیا، در ماه ژوئیه حجم کامل نفت خام مورد احتیاج مشتریان آسیایی را تأمین می نماید.

این موضوع در حالی رخ می دهد که روسیه هم چندی پیش بازار گاز پاکستان را از دست ایران خارج کرد و با وجود آنکه ایران از سال 1990 میلادی خط لوله صلح را برای انتقال گاز ایران تا مرز پاکستان کشیده است، این کشور قراردادهای واردات گاز خود را به صورت بلندمدت با روسیه و ترکمنستان امضا نموده است.

از آن سمت به تازگی خبر کشف یک میدان گازی عظیم در دریای سیاه ترکیه روی خروجی رسانه ها قرار گرفته است. خبری که می تواند به معنی بی احتیاجی ترکیه از واردات گاز ایران باشد.

حالا در این شرایط چانه زنی ها برای احیای برجام در وین ادامه دارد اما تعیین نیست که منافع نفت و گاز رقبای ایران تا چه اندازه برای احیای توافق ایران با امریکا مانع خواهد بود؟

برای مطالعه بیشتر گزارش پیش بینی صادرات نفت ایران در سال 1400 را بخوانید.

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 13 تیر 1400 بروزرسانی: 13 تیر 1400 گردآورنده: maeaedu.ir شناسه مطلب: 525

به "چین و روسیه برندگان تحریم نفت و گاز ایران" امتیاز دهید

1 کاربر به "چین و روسیه برندگان تحریم نفت و گاز ایران" امتیاز داده است | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چین و روسیه برندگان تحریم نفت و گاز ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید