48 هزار تن خرما از کشور صادر شد

به گزارش آموزشگاه ما، تهران (پانا) - مدیرکل دفتر هماهنگی توسعه صادرات محصولات کشاورزی و صنایع تبدیلی سازمان توسعه تجارت ایران از افزایش صادرات محصولات خشکبار طی 2 ماه سال 1400، اطلاع داد.

48 هزار تن خرما از کشور صادر شد

به گزارش سازمان توسعه تجارت ایران، محمود بازاری از افزایش صادرات محصولات خشکبار طی 2 ماهه سال 1400، اطلاع داد و گفت: صادرات این گروه طی دو ماهه نخست امسال با ارزشی معادل 212 میلیون دلار و به وزن 96 هزار تن اجرا شده که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل از نظر ارزشی 36 درصد و به لحاظ وزنی 25 درصد رشد داشته است.

مدیرکل دفتر هماهنگی توسعه صادرات محصولات کشاورزی و صنایع تبدیلی سازمان توسعه تجارت اضافه کرد: از این مقدار، صادرات پسته خود به تنهایی معادل 122 میلیون دلار و 18 هزار تن بوده است که 57 درصد از کل صادرات این گروه را به خود اختصاص داده و نسبت به مدت مشابه سال قبل از نظر ارزشی 43 درصد و از لحاظ وزنی 50 درصد افزایش را نشان می دهد.

بازاری بیان داشت: از مهمترین بازارهای هدف صادراتی محصولات خشکبار در دوره مذکور می توان به چین، امارات متحده عربی، هندوستان، ترکیه، عراق، پاکستان، روسیه، قزاقستان، ویتنام، افغانستان و… اشاره نمود.

مدیرکل دفتر هماهنگی توسعه صادرات محصولات کشاورزی و صنایع تبدیلی گفت: صادرات خرما طی دو ماهه نخست امسال معادل 48 هزارتن به ارزش 42 میلیون دلار بوده که نسبت به مدت مشابه سال قبل از نظر ارزشی 12 درصد و از لحاظ وزنی 13 درصد افزایش را نشان می دهد.

بازاری گفت: صادرات کشمش هم طی دو ماهه امسال معادل 27 هزار تن به ارزش 35 میلیون دلار بوده که نسبت به مدت مشابه قبل از نظر ارزشی و وزنی با 50 درصد رشد روبرو شده است.

وی بیان داشت: با توجه به پایش و رصد مستمر بازارهای هدف محصولات خشکبار ایران و آنالیز تحولات این بازارها به لحاظ نقش رقبای ایران ضروری است به منظور تحقق اهداف صادراتی و صیانت از ماندگاری و حفظ بازار و سهم و صندلی کشورمان در بازارهای هدف، تمامی دستگاه های دست اندرکار صادرات خشکبار با تسهیل رویه ها و حذف بروکراسی زائد که عوامل مؤثر افزایش هزینه سربار و اتلاف زمان صادرات هستند، در رسیدن به اهداف پیش بینی شده، همکاری نمایند.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 18 مرداد 1400 بروزرسانی: 18 مرداد 1400 گردآورنده: maeaedu.ir شناسه مطلب: 589

به "48 هزار تن خرما از کشور صادر شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "48 هزار تن خرما از کشور صادر شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید