11 روز فرصت برای معرفی 2 تکواندوکار در مسابقات انتخابی المپیک

به گزارش آموزشگاه ما، به گزارش خبرنگاران، رقابتهای تکواندو انتخابی المپیک در قاره آسیا طی روزهای 31 اردیبهشت و اول خردادماه به میزبانی اردن در شهر امان برگزار خواهد شد. رقابتهایی که طی آن 16 تکواندوکار با کسب مدال های طلا و نقره در چهار وزن المپیکی مردان و زنان پیروز به کسب سهمیه المپیک خواهند شد.

11 روز فرصت برای معرفی 2 تکواندوکار در مسابقات انتخابی المپیک

کشورهایی که به وسیله سیستم رنکینگ پیروز به کسب سهمیه نشده اند، می توانند در هر بخش مردان و زنان دو نفر و در مجوع چهار نفر را به این مسابقات اعزام نمایند. کشورهایی هم که یک سهمیه در هر بخش کسب نموده اند نیز تنها مجاز به معرفی یک تکواندوکار خواهند بود.

طبق اعلام سایت رسمی فدراسیون جهانی، ثبت نام تکواندوکاران برای حضور در این مسابقات که از 24 فروردین ماه شروع شده تا آدینه 10 اردیبهشت ادامه خواهد داشت. به عبارت ساده تر کادر فنی تیم ملی می بایست حداکثر تا 11 روز آینده دو تکواندوکار مورد نظر خود را برای حضور در این مسابقات معرفی کند. تا به امروز نیز نام 63 تکواندوکار روی سایت مسابقات ثبت شده است.

با توجه به نفراتی که در اردو حضور دارند و تکواندوکارانی که در واکسیناسیون کرونا ویژه ورزشکاران المپیکی شرکت داشتند، به نظر می رسد شانس زهرا پوراسماعیل که چندی پیش مدال طلای رقابتهای بین المللی ترکیه را هم بدست آورد، برای حضور در رقابتهای انتخابی المپیک بیش از سایر نفرات باشد.

از بین دو وزن 49- کیلوگرم و 57- کیلوگرم یک وزن انتخاب خواهد شد. در این صورت اگر نگاه کادر فنی روی وزن 49- کیلوگرم باشد، مهلا مؤمن زاده تکواندوکار انتخاب شده است و اگر هم وزن 57- کیلوگرم مد نظر کادر فنی قرار گیرد، از بین ناهید کیانی و یلدا ولی نژاد دختران برنزی ایارن در ترکیه، یک نفر اعزام می گردد.

امیدواریم کادر فنی تیم ملی بانوان از تنها و آخرین فرصت کسب سهمیه بهترین بهره را برده و آماده ترین تکواندوکاران را برای حضور رقابتهای اردن انتخاب و معرفی کند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 24 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 24 اردیبهشت 1400 گردآورنده: maeaedu.ir شناسه مطلب: 444

به "11 روز فرصت برای معرفی 2 تکواندوکار در مسابقات انتخابی المپیک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "11 روز فرصت برای معرفی 2 تکواندوکار در مسابقات انتخابی المپیک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید