5 علت؛ چرا افراد سختکوش همواره پیروز نیستند؟

به گزارش آموزشگاه ما، اگر سخت تر از همه کار می کنید اما هنوز خودتان را پیروز نمی دانید، چرخ های حرکت خودتان را به حرکت درآوردید اما به جایی نرسیده اید، شما تنها نیستید و میلیون ها آمریکایی زحمت کش هم درست مثل شما پیروز نیستند! این اتفاق دلایل مختلفی دارد که باعث می گردد سختکوشان پیروز نباشند:

5 علت؛ چرا افراد سختکوش همواره پیروز نیستند؟

1. بودجه ریزی ندارند

شما هفته ای چهل ساعت یا بیشتر کار می کنید. جالب است که خیلی اوقات نمی دانیم پولی که در ماه درآوردیم را خرج چه کردیم؟ اگر بودجه نداشته باشیم احتمالاً خیلی ندانیم که پولمان چگونه هزینه می گردد! چند راه داریم. اول اینکه یک ماه خرجمان را ریز به ریز بنویسیم. سوپر، رستوران، کافه، حمل ونقل و... . همه را بنویسیم و هزینه هایمان را ردیابی کنیم.

نوشتن بودجه به نظر جالب نیست اما آنقدرها که به نظر می رسد سخت هم نیست. اپلیکیشن های جالبی وجود دارند که هرچه خرج می کنید در آن وارد می کنید. این برنامه ها به شما هشدار می دهند که در دسته ای از هزینه ها زیاده روی نموده اید. اگر نمی دانید پول شما کجا رفته است احتمالاً راهی بهتر از بودجه ریزی نداشته باشید. از متداول ترین هدر رفت های پولی بیش از حد غذا خوردن و تفریح است که می توان با تغییر در روش خرجمان پول بیشتری داشته باشیم.

2. سرمایه گذاری ندارند

اگر شما یک فرد سختکوش هستید به این فکر نکردید که چرا نباید پول شما برای خودش کار کند؟ سرمایه گذاری راه مناسبی است که شما هم سختکوش باشید و هم پیروز. لازم نیست حتما یک متخصص باشیم تا برترین سرمایه گذاری را داشته باشیم. سرمایه گذاری های مطمئن را بشناسید و در هرحدی که توان دارید سرمایه گذاری کنید و سرمایه خود را افزایش دهید.

3. برنامه ریزی برای موارد اضطراری

هر بار که داریم پول روی پول می گذاریم، یک کار اورژانسی به وجود می آید و ما را به عقب می برد. یکی از دلایلی که بسیاری از افراد سختکوش پیروز نمی شوند این است که برای این شرایط برنامه ریزی نمی نمایند. ما هرگز نمی دانیم چه اتفاقی برای فردا می افتد. بنابراین بهتر است برای غیرمنتظره ها هم برنامه ریزی کنیم. از برترین راه های برنامه ریزی برای شرایط اضطراری، داشتن صندوق اضطراری است که یک حساب جداگانه است که آن را برای مواقع اضطراری اختصاص داده ایم. کارهایی مانند خراب شدن ماشین یا پرداخت به بیمارستان از موارد اضطراری محسوب می گردد.

برای آغاز کار سختی نباید بکنیم. هر ماه بخش کوچکی از حقوق خود را کنار بگذارید و در یک حساب پس انداز جداگانه قرار دهید. به همین راحتی دفعه بعد که ماشین شما نیاز به تعمیر داشت، بدون نیاز به بدهی برای برطرف یا جایگزینی هر چیزی که خراب شده است می توانید از این پول بهره ببرید.

اگر اتفاق اورژانسی بیفتد که پرداخت هزینه های پس انداز گران باشد، باید برای آن کار بیمه داشته باشیم. بیمه برای این شرایط که افراد به راحتی نمی توانند از پس آن برآیند به ما یاری اقتصادی داده است. صورتحساب پزشکی می تواند ما را به عقب ببرد. بنابراین همه ما به بیمه درمانی تکمیلی نیاز داریم. بعلاوه بیمه عمر برای همه افراد ضروری است.

4. زمان تلف کردن

فقط چون زیاد کار می کنید، کار سختی نمی کنید! بسیاری از افراد سختکوش فقط وقت زیادی را در محل کار یا خانه تلف می نمایند. یکی از برترین کارهایی که برای پیروزیت باید انجام دهیم، یاد گرفتن مدیریت زمان است. این کار می تواند زمان زیادی را در اینستاگرام و شبکه های مجازی تلف نکردن و یا حتی داشتن فهرست خرید برای سرعت بخشیدن به خرید باشد.

اتلاف وقت به لطف تلفن های هوشمند و رایانه ها هیچوقت تا این حد ساده نبوده است. بیشتر افرادی که زمانشان را هدر می دهند، در فیس بوک، توییتر، اینستاگرام و دیگر رسانه های اجتماعی متوجه گذر زمان نمی شوند.

در این زمینه اپلیکیشن هایی وجود دارد که به ما یاری می نماید زمانمان را اتلاف نکنیم. بعد از استفاده از این اپلیکیشن ها تعجب نکنید که چقدر زمان اضافی دارید.

در این زمینه بخوانید:

چگونه فکر آماده ای برای درآمدزایی داشته باشیم؟

رژیم دیجیتالی بگیرید! راه هایی برای مدیریت وقت گذرانی با موبایل

5. انجام کارهایی که دیگران انجام دادنداگر کسی با انجام کاری پیروز شد، علت قانع نماینده ای نیست که شما هم با همان روش پیروز شوید. شما باید راه پیروزیت خود را پیدا کنید. شاید این اتفاق مربوط به شغل تازه یا شغل دوم باشد. منظور این نیست که همه پول های خودتان را در شرکت تازه سرمایه گذاری کنید اما جهت امنی که بتوانید در آن ضامن پیروزیت خود باشید بدون اندکی خطر کردن میسر نخواهد شد. به یاد داشته باشیم نمی توانیم کاری را بدون نقشه آغاز کنیم. اگر علیرغم ساعات طولانی کار پیروز نیستید، نقشه سفر را به همراه ندارید و راه را اشتباه آمده اید و یا باید در آن تغییراتی بدهید.

برداشت کوتاه از everydaypower

منبع: ایرنا زندگی
انتشار: 1 آذر 1400 بروزرسانی: 1 آذر 1400 گردآورنده: maeaedu.ir شناسه مطلب: 706

به "5 علت؛ چرا افراد سختکوش همواره پیروز نیستند؟" امتیاز دهید

1 کاربر به "5 علت؛ چرا افراد سختکوش همواره پیروز نیستند؟" امتیاز داده است | 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "5 علت؛ چرا افراد سختکوش همواره پیروز نیستند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید