lms چیست و آیا جای کلاس های حضوری را میگیرد؟

به گزارش آموزشگاه ما، دوره آنلاین زبان و شرکت در کلاس های مجازی فرصتی است که برخی از آکادمی ها در اختیار دواطلبان قرار داده اند. در این نحوه آموزش که به اصطلاح lms تلقی می گردد کلیه ی امور به صورت غیرحضوری صورت گرفته و داوطلب بدون حضور در آکادمی به یادگیری زبان پرداخته و پس از موفقیت در آزمون های ارائه شده مدارک مخصوص دوره ای که شرکت کرده را دریافت می نماید. بنابراین می توان گفت دوره آنلاین زبان شیوه ی نوینی از آموزش است که می تواند مزایای متعددی را برای متقاضیان فراهم آورده و منجر به راحتی و سهولت بیشتر دانش آموزان گردد.

lms چیست و آیا جای کلاس های حضوری را میگیرد؟

به طور کلی شرکت در کلاس های حضوری با تمام مزایایی که به همراه دارد مسائل متعددی چون رفت و آمد به موسسه زبان در شرایط متفاوت آب و هوایی و نیز اوضاع و احوال جسمی، را نیز ایجاد می نماید. با توجه به این مسائل برخی افراد علاقه ای به شرکت در کلاس های حضوری را نداشته و ترجیح می دهند از شرایط آنلاین این مؤسسات و سیستم lms استفاده نمایند. اما موفقیت در دوره آنلاین زبان و شرکت در دوره های مختلف غیرحضوری کمی تردیدزا بوده و بسیاری از افراد در این تصمیم گیری دچار شک خواهند شد. اتخاذ تصمیمی قاطع در این خصوص و کنار زدن شک و تردیدهایی که وجود دارد احتیاجمند آشنایی بیشتر در مبحث آموزش آنلاین زبان و در نظر گرفتن ابعاد مختلف آن می باشد.

lms چیست؟

Lms به دوره اینترنتی زبان گفته می گردد که کلیه مراحل از ثبت نام تا پرداخت شهریه و آموزش و امتحانات و… همه و همه به صورت اینترنتی انجام می گردد. بنابراین با ایجاد این سیستم آموزشی دیگر احتیاجی به مراجعه حضوری به آموزشگاه نمی باشد. به وسیله این روش یادگیری می توان منابع اطلاعاتی بسیاری را به وسیله اینترنت در اختیار دانش آموزان قرار داد و بر دامنه اطلاعات آن ها به شکل بهتری اضافه نمود. بنابراین به واسطه ی این روش یادگیری کلیه محدودیت هایی که در کلاس های حضوری وجود داشت برداشته شده و افراد شیوه جدیدی از آموزش را با اطلاعات بیشتر تجربه خواهند کرد.

آیا دوره آنلاین می تواند جایگزین آموزش حضوری شد؟

پاسخ به این سؤال احتیاجمند آنالیز جنبه های مختلف آموزش حضوری و آنلاین می باشد. بنابراین می توان گفت مسائل مهمی وجود دارد که معین نماینده موفقیت و یاعدم موفقیت دوره آنلاین می باشد. در حقیقت این مسائل می توانند معین نمایند که آیا دوره آنلاین زبان جایگزین مناسبی برای آموزش حضوری خواهد بود؟ یا خیر

  • هدف داوطلب؛ مهم ترین مسئله ای که در مورد آموزش آنلاین زبان مطرح می گردد، معین هدفی معین از یادگیری زبان به وسیله داوطلب می باشد. در واقع از آنجایی که در کلاس های آنلاین استاد حضور نداشته و دانش آموز تنهاست ممکن است حواس خود را به خوبی جمع نکرده و تمرکز کافی نکند. بنابراین احتیاج است حتماً هدفی را از آموزش زبان برای خود اتخاذ کند تا در هنگامی که احساس کسلی و بی انگیزگی داشت با فکرکردن به هدف خود که می تواند مهاجرت، سفرهای خارجه، ارتقای شغلی، افزایش شانس استخدام در مراکز مختلف، اضافه نمودن یک مهارت به توانایی های خود و… باشد، انرژی مضاعفی کسب کند. دانش آموزانی که بدون هیچ هدفی در کلاس های دوره آنلاین زبان شرکت می نمایند معمولاً نمی توانند نتیجه خوبی را از این نوع آموزش حاصل نمایند.
  • روش تدریس واستاد زبان؛ از دیگر مسائلی که در جایگزینی آموزش آنلاین به جای حضوری تأثیرگذار خواهد بود، نوع روش تدریسی است که در دوره آنلاین زبان ارائه می گردد. در حقیقت این روش تدریس می بایست به گونه ای باشد که تمامی ابعاد یادگیری زبان چون Listeninig، Conversation، Reading، Speaking را در برگرفته و به وسیله روش های سرگرم نماینده و جالب به آموزش زبان پرداخته و از این بستر به وجود آمده نهایت استفاده را ببرند. البته حضور یک شیوه آموزشی درست کافی نبوده و استادان یک مرکز آموزشی نیز با تسلط به نرم افزار ارائه شده از سوی مؤسسه و روش های تدریس معین شده از سوی آموزشگاه به آموزش داوطلبان به برترین نحو ممکن می بایست بپردازند.
  • پشتیبانی مناسب آموزشگاه از مسائل پیش آمده در سیستم یا نرم افزار ارائه شده؛ نرم افزار یا سیستم های دوره آنلاین زبان ممکن است در اثر اختلالاتی دچار مشکل شده و کلاس آنلاین با مسائل مختلفی رو به رو گردد در این هنگام احتیاج است تا آموزشگاه از نیروی متخصص به این امر و پشتیبانی مناسبی برخوردار باشد تا در هنگام بروز هر گونه مسئله ای به شرایط دانش آموزان و یا نرم افزار رسیدگی گردد. این عامل می تواند از هدر رفت وقت در این روش آموزشی جلوگیری کند.

دوره آنلاین بهتر است یا حضوری؟

یکی از سؤالاتی که معمولاً در فکر داوطلبان یادگیری زبان در هر سنی ایجاد می گردد، این است که کدام نوع یادگیری زبان انگلیسی صحیح است و از کدام باید استفاده کنیم؟ این که از میان روش حضوری یا غیرحضوری یکی را برگزینیم و بگوییم تنها این روش درست است و به موفقیت منجر می گردد کار درستی نمی باشد چرا که مسلماً هر دو روش آموزشی از مزایا و معایب خاص خود بهره مند می باشند. بنابراین، این خود افراد هستند که بر اساس تحقیقاتی که در مورد مزایای دوره آنلاین زبان انجام می دهند و تجربه ا که از آموزش حضوری داشته اند می بایست یکی را برگزینند.

مزایای آموزش آنلاین زبان

آشنایی با مزایای آموزش آنلاین در کنار زدن تردیدها و رسیدن به یک نتیجه قاطع برای شرکت در دوره آنلاین زبان تأثیرگذار می باشد.

  • کاهش هزینه ها؛ در آموزش آنلاین فرد تنها موظف به پرداخت شهریه بوده و دیگر مجبور به پرداخت هزینه های مختلف جهت رفت و آمد به مؤسسه نمی باشد. که در این صورت هزینه های کلی کاهش پیدا خواهد نمود. از طرف دیگر خود شهریه نیز در کلاس های آنلاین نیز به دلیل عدم مصرف برق و گاز و… ممکن است کمتر باشد.
  • امکان شرکت در کلاس های برترین اساتید کشور؛ محدودیت مسافت یکی از مسائلی بوده که همیشه مانع از شرکت در کلاس های مختلف شهرهای دیگر می گردد. اما با ایجاد دوره آنلاین زبان این محدودیت برداشته شده و بسیاری از افراد از سراسر ایران تنها با اتصال به اینترنت می توانند در کلاس های مؤسسات و اساتید دلخواه خود شرکت نمایند.
  • امکان برگزاری کلاس حتی در روز های تعطیل؛ در کلاس های حضوری بسیاری از مؤسسات زبان در زمان های تعطیل رسمی بسته بوده و امکان تدریس و حضور در آموزشگاه وجود ندارد. این در حالی است که در آموزش آنلاین هر شخصی حتی در زمان های تعطیل رسمی و حتی مواقعی که در مسافرت باشد و یا در شهر حضور نداشته باشد می تواند به راحتی با اتصال به اینترنت در دوره آنلاین خود شرکت نماید.

در صورت تمایل به آموزش به وسیله سیستم lms و شرکت در دوره آنلاین زبان، می توانید به سایت مؤسسه آفاق که از خدمات آموزشی نوین و باکیفیتی برخوردار است مراجعه نمایید. این مؤسسه سیستم آموزشی خود را هم راستا با آکسفورد آموزشگاه، انتشارات یورک شبیه سازی کرده و با برخروداری از محتوای اختصاصی و تقویت زیرساخت های خود آماده پذیرش داوطلبان یادگیری زبان از سراسر جهان می باشد. جهت ارتباط با سایت مؤسسه آفاق می توانید از آدرس afaq-lc.com استفاده نمایید.

منبع: فوت و فن
انتشار: 22 مرداد 1401 بروزرسانی: 22 مرداد 1401 گردآورنده: maeaedu.ir شناسه مطلب: 958

به "lms چیست و آیا جای کلاس های حضوری را میگیرد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "lms چیست و آیا جای کلاس های حضوری را میگیرد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید