برنامه همکاری علمی و فناوری با متخصصان بین المللی کلید خورد

به گزارش آموزشگاه ما، به گزارش خبرنگاران، دکتر مهدی قلعه نوی در مراسم همکاری با متخصصان و کارآفرینان بین المللی که امروز به صورت آنلاین در محل معاونت علمی و فناوری برگزار گردید، مطرح کرد: رویکرد مرکز تعاملات بین المللی علم و فناوری توسعه اقتصاد دانش بنیان است که این رویه در کشور و در جهان به عنوان پایه اقتصاد مورد توجه قرار می گیرد.

برنامه همکاری علمی و فناوری با متخصصان بین المللی کلید خورد

رئیس مرکز تعاملات بین المللی علم و فناوری اضافه نمود: در این مرکز 3 برنامه یاری به تعاملات بین المللی شرکت های دانش بنیان، توسعه ارتباطات بین المللی این شرکت ها در عرصه بین المللی و صادرات و یاری به ارتقا و توسعه نیروی انسانی را در دستور کار قرار دادیم.

قلعه نوی گفت: در فاز اول برنامه همکاری با متخصصان بین المللی به استفاده حداکثری از ظرفیت های نیروی انسانی تاکید داریم به همین دلیل پلتفرمی را تعریف کردیم که در آن 9 هزار نفر از ایرانیان صاحب سرمایه و دانش و خلاقیت از این ظرفیت استفاده کردند زیرا ایران به لحاظ جغرافیایی کشوری است که مهاجر پذیری بالایی دارد.

وی مطرح کرد: ما در زمینه همکاری با متخصصان و کارآفرینان بین المللی در ابتدای راه هستیم و ضروری است که این برنامه تکمیل تر گردد چراکه احتیاج به همکاری همه جانبه داریم تا بتوانیم حداکثر استفاده از این نیروهای انسانی را داشته باشیم.

مهدی محمودی مدیر کل و دبیر کمیسیون ساماندهی اتباع و مهاجرین خارجی در ادامه گفت: در برنامه ای که معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در حال انجام است نیز سعی شده با هماهنگی وزارت کشور که به عنوان سیاستگذار در بین دستگاه ها است افرادی که به عنوان نخبه شناسایی شده اند را در خصوص حمایت قرار دهند و تسهیلاتی در اختیار آنان قرار داده گردد.

وی با بیان اینکه در حال حاضر آئین نامه حمایت از نخبگان و فرهیختگان در کشور تهیه شده گفت: در وزارت کشور تصمیمات لازم برای ارائه خدمات به متخصصان و کارآفرینان بین المللی گرفته می گردد و به افراد اقامت و تسهیلات ویژه داده خواهد شد.

محمودی اضافه نمود: بر اساس این برنامه از حداقل 3 سال، 5 سال، 10 سال و اقامت دائم به متخصصان و کارآفرینان بین المللی داده خواهد شد. از سال گذشته فرآیند ثبت نام اجرا شده شده و تعدادی معرفی شدند که پرونده های بعدی نیز در حال طی مراحل قانونی است.

به گفته وی، در حال حاضر 70 پرونده در دست آنالیز و 30 اقامت به شکل تسهیلات ویژه و بلند مدت صادر شده است. ما به عنوان کمیسیون اقامت در خدمت نخبگان و فرهیختگان علمی هستیم. مهاجران ایران فقط از کشورهای عراق، پاکستان و افغانستان نیست بلکه مهاجران آمریکایی، اروپایی و آسیایی نیز وجود دارند و مورد حمایت کشور ایران هستند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 26 بهمن 1399 بروزرسانی: 26 بهمن 1399 گردآورنده: maeaedu.ir شناسه مطلب: 272

به "برنامه همکاری علمی و فناوری با متخصصان بین المللی کلید خورد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برنامه همکاری علمی و فناوری با متخصصان بین المللی کلید خورد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید