تأکید رئیس سازمان جنگل ها بر حفاظت از جنگل های حرا

به گزارش آموزشگاه ما، تهران (پانا) - رئیس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور طی نامه ای به مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان بوشهر بر حفاظت از جنگل های حرا تأکید کرد.

تأکید رئیس سازمان جنگل ها بر حفاظت از جنگل های حرا

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، پس از انتشار بیانیه از سوی کنشگران حوزه منابع طبیعی در مورد لزوم حفاظت از جنگل های حرا واقع در بندر دیر مسعود منصور در نامه ای خطاب به غلامرضا منتظری بر حفاظت از این منابع ارزشمند طبیعی تأکید کرد.

رئیس سازمان جنگل ها در این نامه آورده است: تمامی عرصه های جنگلی کشور به طور عام و جنگل های منحصر بفرد حرّا به طور خاص، غیر قابل واگذاری به اشخاص حقیقی و حقوقی هستند و همیشه تحت تملک دولت و مدیریت این سازمان قرار گرفته است و به موجب قوانین و مقررات موجود تغییر کاربری این جنگل ها ممنوع است.

معاون وزیر جهاد کشاورزی در این نامه آورده است: انجام فعالیت عمومی و عمرانی دولتی از قبیل جاده، خط لوله نفت، گاز، آب و .... مستلزم اخذ نظر سازمان حفاظت محیط زیست و ایضا موافقت این سازمان است و منوط به عدم ورود خسارت و یا جبران آن خواهد بود و تا به امروز هیچگونه سابقه ای از درخواست و یا اعلام موافقت سازمان در این خصوص وجود ندارد.

منصور در انتها تأکید نموده است: مقتضی است با مراقبت و دقت نظر، از هرگونه تخریب و تصرف عرصه های جنگلی و نیز اقداماتی که منجر به آسیب غیر قابل جبران به جنگل های حرا می گردد جلوگیری و نتیجه اقدامات را به این سازمان گزارش کنید.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 25 اسفند 1399 بروزرسانی: 25 اسفند 1399 گردآورنده: maeaedu.ir شناسه مطلب: 332

به "تأکید رئیس سازمان جنگل ها بر حفاظت از جنگل های حرا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تأکید رئیس سازمان جنگل ها بر حفاظت از جنگل های حرا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید