ترامپ: از مبارزه دست نمی کشم

به گزارش آموزشگاه ما، رئیس جمهور آمریکا که در آستانه باخت در انتخابات ریاست جمهوری قرار گرفته گفته که از کوشش برای پیگیری درباره این موضوع دست نخواهد کشید.

ترامپ: از مبارزه دست نمی کشم

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران، دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در بیانیه ای با تکرار ادعاها درباره انتخابات ریاست جمهوری این کشور گفته از مبارزه در این خصوص کوتاه نخواهد آمد.

ترامپ در بیانیه ای خاطر نشان کرد: ما معتقدیم مردم آمریکا مستحق شفافیت درباره فرایند شمارش آرا و تأیید انتخابات هستند و در اینجا مسئله فقط مربوط به یک انتخابات نیست.

وی در ادامه اعلام کرد: مسئله به سلامت کل فرایند انتخاباتی ما مربوط می گردد. ما از ابتدا گفته ایم که همه آرای قانونی باید شمرده شوند و آرای غیرقانونی نباید شمرده شوند. با این حال، ما همیشه شاهد مقاومت دموکرات ها در برابر این اصل اساسی بودیم.

ترامپ گفت: ما این موضوع را از تمام جوانب قانونی پیگیری خواهیم کرد تا تضمین کنیم که مردم آمریکا به دولت ما اعتماد دارند. من هیچ گاه از مبارزه برای شما و کشورمان دست نخواهم کشید.

آخرین نتایج انتخابات حاکی است جو بایدن در ایالت های کلیدی جورجیا و پنسیلوانیا هم از ترامپ پیشی گرفته است.

در حال حاضر، جو بایدن، نامزد حزب دموکرات 264 رأی الکترال کسب نموده و برای رسیدن به کاخ سفید تنها به 6 رأی الکترال دیگر احتیاج دارد. در مقابل، دونالد ترامپ 214 رأی الکترال دارد و برای پیروزی باید آرای الکترال تمامی ایالت های کلیدی باقی مانده به علاوه ایالت نوادا را ببرد.

ترامپ فرایند برگزاری انتخابات را زیر سوال برده و شکایت هایی را در چند ایالت طرح نموده است. او در روز اول برگزاری انتخابات گفت که فرایند شمارش آرا باید متوقف گردد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 17 آذر 1399 بروزرسانی: 17 آذر 1399 گردآورنده: maeaedu.ir شناسه مطلب: 136

به "ترامپ: از مبارزه دست نمی کشم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترامپ: از مبارزه دست نمی کشم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید