ترامپ موضعش را درباره خروج کامل از افغانستان اعلام می کند

به گزارش آموزشگاه ما، مقامات ارشد دولت آمریکا اعلام کردند که دونالد ترامپ بزودی موضعش را درباره خروج کامل نظامیان آمریکایی از افغانستان اعلام می کند.

ترامپ موضعش را درباره خروج کامل از افغانستان اعلام می کند

به گزارش دفتر منطقه ای خبرنگاران، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا که اخیراً در توئیتی گفت که همه نیروهای آمریکایی باید تا کریسمس افغانستان را ترک کنند، بزودی در یک سخنرانی مواضعش را درباره خروج کامل نظامی از این کشور و دیگر مسایل مربوط به سیاست خارجی اعلام می کند.

مقامات ارشد دولت ترامپ به ان بی سی نیوز گفتند که ترامپ در نظر دارد تا پیش از انتخابات سوم نوامبر سخنرانی را درباره مسایل گسترده مربوط به سیاست خارجی آمریکا داشته باشد و خروج نیروها از افغانستان از جمله مسایل مطرحی خواهد بود.

براساس این گزارش مشاوران ترامپ بطور خصوصی و آشکار مخالفت خود را برای خروج کامل نیروها تا خاتمه سال 2020 اعلام کرده اند؛ یکی از مقامات دولتی آمریکا نیز در این باره گفت: فکر نمی کنم کسی باشد که باور کند در خاتمه سال سطح نیروها در افغانستان به صفر خواهد رسید.

گزارش می افزاید که ترامپ می خواهد از این فرصت استفاده کرده و تاکید نماید که نخستین رئیس جمهور آمریکا در یک دهه اخیر است که این کشور را به بحران نظامی جدیدی وارد نکرده و در نظر دارد تا اقداماتش برای خروج نیروها از مناطق جنگی را نیز برجسته کند.

مقامات کنونی دولت ترامپ نیز می گویند که هنوز هیچ برنامه ای برای خروج کامل نظامیان آمریکایی از افغانستان وجود ندارد و دستوری نیز برای ایجاد چنین برنامه ای صادر نشده است.

ان بی سی اضافه نمود که هنوز زمان و یا مکان این سخنرانی تعیین نشده و تیم ترامپ نیز هنوز تصمیم نگرفته که این یک سخنرانی انتخاباتی باشد یا یک رویداد رسمی در کاخ سفید.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 28 آبان 1399 بروزرسانی: 28 آبان 1399 گردآورنده: maeaedu.ir شناسه مطلب: 96

به "ترامپ موضعش را درباره خروج کامل از افغانستان اعلام می کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترامپ موضعش را درباره خروج کامل از افغانستان اعلام می کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید