فراوری گوشت گیاهی از نخود و برگ چغندر در دانشگاه تهران

به گزارش آموزشگاه ما، محققان دانشگاه تهران پیروز به فراوری گوشت گیاهی از پروتئین گیاهی نخود، برگ چغندر و خلر شدند.

فراوری گوشت گیاهی از نخود و برگ چغندر در دانشگاه تهران

دکتر سید محمد علی ابراهیم زاده موسوی، عضو هیئت علمی دانشگاه تهران در گفت وگو با خبرنگاران با اعلام این خبر اظهار کرد: کشورها در آینده با مشکل امنیت غذایی و تأمین پروتئین روبرو خواهند بود، چه بسا که هم اکنون نیز تأمین منابع پروتئینی حیوانی محدود شده است.

وی با بیان این که راه های زیادی برای تأمین پروتئین وجود دارد، اظهار داشت: بعضی، انواع حشرات را در محیط های کم ارزش تکثیر می نمایند و یا از تک یاخته های میکروبی و باکتری، جلبک ها و مخمرها پروتئین فراوری می نمایند. پروتئین حشره می تواند جای خوردن یک کیلوگرم گوشت را بگیرد، همچنان که لذت خوردن گوشت حیوانی وجود دارد.

عضو هیئت علمی دانشگاه تهران با بیان این که ما برای فراوری این گوشت گیاهی از منابع مختلفی چون غلات، بقولات و دانه ها و گونه های گیاهی استفاده کردیم، گفت: فراوری این نوع گوشت به فراوری پایدار کشاورزی یاری می نماید.

دکتر موسوی اضافه کرد: هم اکنون در جهان گزارش هایی مبنی بر فراوری صنعتی گوشت گیاهی وجود دارد.

عضو هیئت علمی دانشگاه تهران با بیان این که این پروتئین گیاهی از بعضی منابع پروتئینی نظیر نخود، برگ چغندر و خلر فرموله شده است، گفت: برای تهیه این گوشت گیاهی از رنگ های طبیعی و سپس پرینت سه بعدی استفاده شد تا بافت گوشت به هر شکلی از عضلات طیور نظیر ران مرغ و ران پرنده دریایی در آید و در نهایت مزه مناسبی داشته باشد.

دکتر موسوی با بیان این که این نوع گوشت در دانشگاه تهران فراوری آزمایشگاهی شده است، اظهار داشت: هم اکنون در حال معرفی این محصول به شرکت های مختلف برای فراوری انبوه و در اختیار قرار دادن آن هستیم.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 13 بهمن 1400 بروزرسانی: 13 بهمن 1400 گردآورنده: maeaedu.ir شناسه مطلب: 782

به "فراوری گوشت گیاهی از نخود و برگ چغندر در دانشگاه تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فراوری گوشت گیاهی از نخود و برگ چغندر در دانشگاه تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید