حداد عادل 4 سال دیگر رئیس فرهنگستان ماند

به گزارش آموزشگاه ما، حداد عادل 4 سال دیگر رئیس فرهنگستان ماندغلامعلی حداد عادل طی حکم رئیس جمهور تا چهار سال دیگر هم رئیس فرهنگستان زبان و ادب فارسی ماند.

حداد عادل 4 سال دیگر رئیس فرهنگستان ماند

به گزارش ایسنا در اعلام فرهنگستان زبان و ادب فارسی آمده است: بنا بر پیشنهاد شورای فرهنگستان و با استناد به ماده 10 اساسنامه فرهنگستان زبان و ادب فارسی، که به موجب آن رئیس فرهنگستان از میان اعضای فرهنگستان، به پیشنهاد رئیس جمهوری و تصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی و با حکم ایشان برای یک دوره چهارساله انتخاب می گردد، دکتر غلامعلی حداد عادل به این سمت برگزیده شد.

بر این اساس دکتر حسن روحانی، رئیس جمهوری و رئیس عالیه فرهنگستان های جمهوری اسلامی ایران، دکتر حداد عادل را برای یک دوره چهارساله دیگر به ریاست فرهنگستان زبان و ادب فارسی منصوب کرد. در این حکم آمده است:

در اجرای تبصره بند (2) اصلاح موادی اساسنامه فرهنگستان های جمهوری اسلامی ایران، مصوب 1388/07/21 شورای عالی انقلاب فرهنگی و تصویب نامه مورخ 1399/12/05 آن شورا، با عنایت به تخصص و تجربیات ارزشمند جناب عالی، به موجب این حکم برای مدت چهار سال دیگر به عنوان رئیس فرهنگستان زبان و ادب فارسی منصوب می شوید.

توفیق جناب عالی را در انجام شایسته وظایف محوله با رعایت اصول قانون مداری، اعتدال گرایی و منشور اخلاقی دولت تدبیر و امید، در خدمت به اسلام و ملت شریف ایران از خداوند متعال مسئلت دارم.

منبع: فرارو
انتشار: 12 فروردین 1400 بروزرسانی: 12 فروردین 1400 گردآورنده: maeaedu.ir شناسه مطلب: 366

به "حداد عادل 4 سال دیگر رئیس فرهنگستان ماند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حداد عادل 4 سال دیگر رئیس فرهنگستان ماند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید