خبرنگاران امارات، خانه و مزارع مردم فقیر یمن را بی بها میخرد

به گزارش آموزشگاه ما، تهران - خبرنگاران- شبکه خبری الجزیره قطر یکشنبه شب به نقل از یک مسؤول دولت مستعفی یمن فاش کرد که اماراتی ها تحرکات جدیدی را برای خرید منازل و مزارع در مناطق راهبردی جزیره سقطری شروع نموده اند.

خبرنگاران امارات، خانه و مزارع مردم فقیر یمن را بی بها میخرد

جهت دریافت خدمات پتینه سقف منزل با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات رنگ آمیزی با تکنیک های مدرن پتینه کاری را به ما بسپارید.

به گزارش خبرنگاران، این مقام دولت عبدربه منصور هادی که به نامش اشاره نشده به الجزیره گفت: امارات به ساخت پایگاه نظامی در سقطری و انتقال تجهیزات نظامی با موافقت نظامیان عربستانی ادامه می دهد.

وی اضافه نمود: امارات مانع از پیگیری مجلس درباره ساخت پایگاه نظامی امارات در سقطری می گردد.

این مقام یمنی اظهار کرد: امارات 25 افسر و 15 کارشناس خارجی را برای تقویت حضور خود پس از تشکیل دولت به سقطری اعزام نموده است.

مقام یمنی به تابعیت این کارشناسان خارجی که توسط امارات به سقطری اعزام شده اند، هیچ اشاره ای ننموده است.

ائتلاف متجاوز سعودی سه روز پیش اعلام نمود که اجرای توافق به تعویق افتاده ریاض با هدف دوباره متحد کردن یمنی های هم پیمان مخالف انصارالله روز پنجشنبه با استقرار مجدد نیرو در جنوب این کشور شروع می گردد.

در بیانیه این ائتلاف اعلام شد که اجماع درباره کابینه جدید متشکل از 24 وزیر از جمله نیروهای شورای انتقالی جنوب و عناصر سیاسی یمنی حاصل شده و قرار است دولت جدید هفته آینده اعلام گردد.

شورای انتقالی جنوب یمن در سال 2017 پس از برکناری عیدروس الزبیدی استاندار پیشین عدن توسط منصور هادی و با حمایت ابوظبی تشکیل و هدف آن استقلال دوباره بخش جنوبی یمن اعلام شد.

شورای انتقالی جنوب از اواسط اردیبهشت در استان های جنوبی یمن به مرکزیت شهر عدن، دولت خودمختار اعلام نمود که با مخالفت جامعه جهانی روبه رو شد.

در آبان ماه 98 با می انجیگری سعودی ها، توافقی میان شورای انتقالی جنوب و دولت مستعفی یمن در عربستان امضا شد که به توافق ریاض شهرت یافت.

این توافق بار دیگر در ماه ژوئیه (تیر/ مرداد) احیا شد تا اختلاف بین دولت مستعفی و شورای انتقالی جنوب مورد حمایت امارات انتها یابد.

از مهم ترین بندهای توافق ریاض، استقرار دولت منصور هادی در شهر عدن در مدت 7 هفته، متمرکز شدن نیروهای نظامی زیر نظر وزارتخانه های کشور و دفاع، مقابله مشترک با جنبش انصارالله زیر نظر ائتلاف سعودی، تشکیل یک کمیته نظارت بر توافق ریاض با نظارت عربستان بود که تا به امروز محقق نشده است.

جزایر سُقُطری یا سُقُطرا، مجمع الجزایری متعلق به یمن است که در غرب اقیانوس هند، میان دو قاره آسیا و آفریقا و در دهانه خلیج عدن واقع شده است و برای کشتیرانی از موقعیت استراتژیک برخوردار است.

منبع: ایرنا
انتشار: 27 دی 1399 بروزرسانی: 27 دی 1399 گردآورنده: maeaedu.ir شناسه مطلب: 213

به "خبرنگاران امارات، خانه و مزارع مردم فقیر یمن را بی بها میخرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران امارات، خانه و مزارع مردم فقیر یمن را بی بها میخرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید