عزم جدی مدیریت شهری برای ساماندهی اصولی حاشیه نشینی تبریز

به گزارش آموزشگاه ما، شهردار تبریز گفت: اولویت اول شهرداری از آغاز دوره نو مدیریت، بهسازی اصولی شهر است تا پروژه های بزرگ و اساسی نیمه تمام و همچنین پروژه های ریز اما مؤثر ناتمام موجود در شهر را به انتها برساند.

عزم جدی مدیریت شهری برای ساماندهی اصولی حاشیه نشینی تبریز

به گزارش خبرنگارما در تبریز؛ عباس رنجبر پیش از ظهر امروز در نخستین جلسه قرارگاه اقدام در محل شهرداری منطقه 10 تبریز اضافه نمود: بعد از بهسازی، دومین بحث رفع خطرات احتمالی در منطقه ها حاشیه نشینی است. در خصوص این موضوع نزدیک به دو ماه است که کار کارشناسانه انجام می پذیرد و سعی بر این شده تا به صورت اصولی و ماندگار فعالیت ها در این زمینه انجام گیرد.

شهردار تبریز در خصوص طرح های موجود و ناتمام ساماندهی حاشیه نشینان، شرح داد: پروژه های اسکان و جابجایی منطقه ها حاشیه نشین از جمله اسدگلی را به عنوان نمونه ادامه خواهیم داد که حرکت ارزشمندی است. این پروژه تعطیل نخواهد شد و ادامه دار خواهد بود.

وی اضافه نمود: نحوه بهسازی و رفع خطر از واحدهای مسکونی حاشیه نشینان از ابتدا در دستور کار قرار داده شده و این موضوع را از منطقه 10 آغاز کردیم و احتمالا در صورت بازخورد مثبت این پروژه را در دیگر منطقه ها نیز انجام خواهیم داد.

رنجبر با بیان اینکه جهت استحکام ساختمان های این منطقه ها، معابر محدوده نیز باید بهسازی شود، گفت: برای این موضوع نیاز است لایحه ای تنظیم شود و طی ضوابطی، تعریض کوچه ها، ارتقای معابر و کاربری های عمومی مورد نیاز قید شود تا با اجرای آن دسترسی به واحدهای مسکونی ایمن باشد.

شهردار تبریز در خصوص نحوه فعالیت شهرداری در این طرح اضافه نمود: در بحث مالکیت ورود نخواهیم کرد و صرفا بازسازی خانه ها از طریق ارائه پروانه خواهد بود یا از طریق تکنولوژی مورد تایید شهرداری و یا از طریق ساخت سنتی که تنها شرط آن نظارت مهندسان ناظر است و در این طرح نه پولی دریافت می کنیم و نه به نظام مهندسی می فرستیم و تنها به استحکام بنا باید فکر شود.

وی با بیان اینکه نمای شهری اولویت دوم ما است و اولویت اول ما بهسازی و آسایش و امنیت منطقه ها حاشیه نشین است، شرح داد: همه سعی مدیریت تازه شهری در حوزه حاشیه نشینی این است که 400 هزار نفر از همشهریان ما که در این منطقه ها سکونت دارند و همواره در خطر هستند، ساماندهی شوند.

شهردار تبریز گفت: بنده از ابتدا با طرح جابجایی مخالف بودم و معتقدم در هیچ کجای دنیا جواب نداده است مگر اینکه در یک زمین و یا شهر تازه قطعات چهار طبقه ای احداث و سپس انتقال داده شود، که آن را نیز بعید می دانم.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 2 دی 1400 بروزرسانی: 2 دی 1400 گردآورنده: maeaedu.ir شناسه مطلب: 738

به "عزم جدی مدیریت شهری برای ساماندهی اصولی حاشیه نشینی تبریز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عزم جدی مدیریت شهری برای ساماندهی اصولی حاشیه نشینی تبریز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید