اخبار مجلس

تامین اعتبار برای برچیده شدن مدارس کانکسی

جلسه بررسی مسائل مربوط به شروع سال تحصیلی به ریاست معاون اول رییس جمهور برگزار و در آن بر لزوم بهره گیری از روش های آموزش ترکیبی تاکید شد.

3 مهر 1401

ساخت بیش از 3 هزار تخت مجردی و 70 واحد متاهلی در دانشگاه ها

مدیر کل دانشجویی وزارت بهداشت با اشاره به تدوین تفاهم نامه با مجمع خیران سلامت از ساخت بیش از 3500 تخت مجردی و 70 واحد متاهلی در دانشگاه های علوم پزشکی اطلاع داد.

20 تیر 1401

واکنش شهرداری تهران به موضوع عدم توجه به مصوبات شورای شهر

معاونت توسعه منابع انسانی شهرداری تهران درباره مصاحبه اخیر ناصر امانی عضو شورای شهر تهران درباره عدم توجه شهرداری به مصوبات شورای شهر واکنش نشان داد.

8 تیر 1401

مجوز مجلس به دولت برای جبران کسری صادرات نفتی از محل صندوق ذخیره ارزی

تهران (پانا) - نمایندگان مجلس به دولت مجوز دادند تا برای جبران کسری صادرات نفتی از محل منابع حساب ذخیره ارزی اقدام کند.

29 فروردین 1401

توسعه صنعت پتروشیمی، تنها راه جلوگیری ازخام فروشی

خبرگزاری خبرنگاران-وزیر نفت گفت: جلوگیری از خام فروشی راهی جز توسعه صنعت پتروشیمی ندارد.

2 فروردین 1401

مبلغ عوارض خروج از کشور اعلام شد

به گزارش خبرنگاران، محمدمهدی مفتح در گفت وگویی با تشریح نشست عصر امروز کمیسیون متبوع خود گفت: در جلسه امروز جزئیات لایحه بودجه سال 1401 کل کشور با حضور پورمحمدی معاون سازمان برنامه و بودجه آنالیز شد و نمایندگان سوالات و دغدغه های خود را مطرح کردند.

20 بهمن 1400

سند نقل و انتقال خودرو باید در دفاتر اسناد رسمی ثبت گردد

اداره کل اسناد و تنقیح قوانین مجلس شورای اسلامی در پاسخ به طرح استفساریه ماده 29 قانون رسیدگی به جرائم رانندگی بیان نمود که سند نقل و انتقال خودرو باید در دفاتر اسناد رسمی ثبت گردد.

6 دی 1400

عزم جدی مدیریت شهری برای ساماندهی اصولی حاشیه نشینی تبریز

شهردار تبریز گفت: اولویت اول شهرداری از آغاز دوره نو مدیریت، بهسازی اصولی شهر است تا پروژه های بزرگ و اساسی نیمه تمام و همچنین پروژه های ریز اما مؤثر ناتمام موجود در شهر را به انتها برساند.

2 دی 1400

کارآفرینی دیجیتال و نوین دستاوردِ سبک زندگی مدرن ، دیجیتالی شدن کسب و کار بانوان، وابسته به خلاقیت و نوآوری در بستر مجازی

کسب درآمد بانوان در دنیای امروز، استفاده از ترکیبِ فضا مدرن و سنتی است که با ایده و خلاقیت های نو گره خورده است. فضا هایی که شاید به رسمیت نشناختن آن ها در جامعه، آفتی جدی در حوزه درآمدزایی و کارآفرینی ایجاد کند.

9 خرداد 1400

خبرنگاران پیش بینی اعتبار برای ساخت مسکن شهری و روستایی خانوارهای دارای سه فرزند

تهران- خبرنگاران-نمایندگان مجلس 20 درصد از 360 هزار میلیارد تومان در نظر گرفته شده برای ساخت مسکن شهری و روستایی را به خانواده های دارای سه فرزند اختصاص دادند.

20 فروردین 1400

سنگ عظیم علامت نزدن است!؟

به گفته نمایندگان مجلس، پنج ماده از طرح جهش فراوری و تامین مسکن به تصویب رسیده و این در حالی است که دولت به اختصاص سالانه 160 هزار میلیارد تومان منابع برای طرح جهش فراوری مسکن مکلف خواهد شد؛ در حالی که کل بودجه عمرانی کشور در سال گذشته 67 هزار میلیارد تومان...

19 اسفند 1399

خبرنگاران نماینده تبریز: مجلس توجه خاصی به اقشار آسیب پذیر دارد

تبریز - خبرنگاران - عضو هیئت رئیسه و نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی گفت: مجلس توجه خاصی به اقشار آسیب پذیر دارد و در مصوبات خود آن را نشان داده است.

17 اسفند 1399

سخنگوی قوه قضاییه: باز هم آدرس غلط به مردم داده شد ، احضار وزیر ارتباطات ارتباطی به پهنای باند ندارد

اسماعیلی توضیح داد: آنچه که امروز مطرح شد این بود که تشکیل این پرونده و احضار وزیر ارتباطات ناظر بر پهنای باند شبکه های اجتماعی است درحالیکه باز هم آدرس غلط به مردم داده شد و موضوع، پهنای باند نیست.

10 اسفند 1399

روایت چند سرباز راهور از بلاهایی که سرشان می آید

ساعت 6 صبح است و شب همچنان ادامه دارد. سرما فرصت ها کردن دست ها را نمی دهد. دو سرباز راهنمایی و رانندگی در گوشه ای از خیابان کارشان شروع شده است. یکی شان دارد تلاش می کند دست هایش را با نفسش گرم می کند و مرتب درجا می زند تا بلکه کمی گرم تر شود. چند قدم پایین...

5 اسفند 1399

یوسفی: برنامه ما برای فروش روزانه 2، 5 میلیون بشکه نفت چیست؟

یک عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی تاکید کرد که نمی توان به برنامه های احتمالی برای نوشتن بودجه عملیاتی تکیه کرد.

16 دی 1399

سهمیه ای که خون کنکوری ها را در شیشه کرد ، مقصر اصلی عدم حذف سهمیه فرزندان هیئت علمی کیست؟

لایحه ساماندهی سهمیه های آزمون سراسری نیز نتوانست سهمیه فرزندان هیئت علمی را حذف کند بر این اساس مهمترین هدف از اختصاص سهمیه ها که اجرای عدالت آموزشی است نه تنها محقق نشد؛ بلکه کاملا مغفول ماند.

16 دی 1399

کوتاهی در ارائه لایحه ضوابط کنترل آلایندگی پایانه های اتوبوسرانی و ترمینال ها

تهران (پانا) - رئیس کمیته ایمن سازی در حمل و نقل شورای شهر تهران گفت مطابق بند 11 ماده پنجاه و پنج برنامه 5 سال سوم، شهرداری تهران موظف شد تا در راستای کاهش و کنترل انتشار آلاینده های محیطی هوا ناشی از ایستگاه های اتوبوسرانی درون شهری و پایانه های اتوبوسرانی...

11 دی 1399

بودجه دانشگاه های عظیم 16 درصد رشد دارد

احمد معتمدی صبح امروز در مراسم افتتاح چهار طرح دانشجویی دانشگاه امیرکبیر اظهار کرد: این موضوع که بودجه دانشگاه ها کاهش یافته، صحیح نیست و بر اساس لایحه بودجه سال 97، میزان بودجه دانشگاه ها از جمله دانشگاه های برتر، 12 تا 16 درصد رشد داشته است.

9 دی 1399

استفاده از پله برقی ساخت داخل در ایستگاه های خط 7 مترو

در راستای مصوبات کارگروه ساخت داخل شرکت متروی تهران، بومی سازی محصولات مورد استفاده در شبکه راه آهن ریلی زیرزمینی پایتخت از چندی پیش در دستور کار قرار گرفته و خوشبختانه امروز فراوری پله برقی صد در صد ایرانی با کوشش شرکت ها و متخصصان داخلی به نتیجه رسیده...

22 آذر 1399

هراس در کاخ سفید، ترامپ درملا عام ظاهر می شود؟

خبرنگاران : شبکه خبری ان بی سی گزارش داده کاخ سفید بعد از مبتلا شدن دونالد ترامپ به بیماری کووید-19 در هراس فرورفته است.

16 آبان 1399
تعداد: (22)