همکاری دانش بنیان ها با قوه قضائیه برای احراز هویت از طریق هوش مصنوعی

به گزارش آموزشگاه ما، معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی قوه قضائیه با اشاره به زمینه های همکاری این قوه با شرکت های دانش بنیان برای رفع نیازمندی ها گفت: احراز هویت یکی از مسایل مهم این نهاد است که با طرح یکی از شرکت های دانش بنیان در حال حاضر این امر از طریق هوش مصنوعی و موبایل اجرایی می شود.

همکاری دانش بنیان ها با قوه قضائیه برای احراز هویت از طریق هوش مصنوعی

سید محمد صاحبکار در رویداد مجازی ارائه نیازهای فناورانه سازمان پزشکی قانونی که امروز در صندوق نوآوری و شکوفایی به صورت آنلاین برگزار گشت، اضافه کرد: یکی از مهمترین مسایلی که باید در سطح کشور به آن توجه شود، این است که مدیران ارشد کشور به مشخص اولویت ها توجه کنند. اگر حکمرانان به این اولویت ها توجه داشته باشند برخی از مسایل اصلی پیگیری خواهد شد.

وی با تاکید بر اینکه در سال های اخیر نگاه به نوآوری، فناوری و اقتصاد مبتنی بر دانش در بین سران قوا در اولویت قرار گرفته و افزایش پیدا کرده است، اظهار کرد: با اقداماتی که در چند سال گذشته در زمینه شرکت های دانش بنیان صورت گرفته است، الان در خصوص زیست بوم دانش بنیان به عنوان یک ارزش صحبت می شود و شرکت های دانش بنیان تبدیل به ارزش شده است.

صاحبکار ادامه داد: مهمترین اتفاق در 10 سال گذشته این بوده که اقتصاد دانش بنیان از اولویت چندم رفته رفته به یک گفتمان ملی تبدیل شده است و شاهدیم که مدیران برای مذاکره با شرکت های دانش بنیان زمان می گذارند.

معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی قوه قضاییه، این قوه را یک قوه خدمات محور توصیف کرد و یادآور شد: در مراحلی که قوه قضاییه با عموم مردم در تعامل است، می توان انبوه فعالیت ها برای تسهیل در انجام کارها با همکاری شرکت های دانش بنیان انجام داد و استفاده از فناوری اطلاعات از مهمترین خدماتی است که در قوه قضاییه می توان از آن بهره برد،.

صاحبکار با تاکید بر اینکه در حال حاضر در این زمینه برخی از شرکت های دانش بنیان فعال هستند و خدمات ارائه می دهند، یادآور شد: سازمان پزشکی قانونی از بزرگترین سازمان های قوه قضاییه با شعبات بسیار در سراسر کشور است و در سال چندین میلیون خدمت به مردم ارائه می دهد. این سازمان باید بتواند به صورت گسترده با مردم در تعامل باشد و از سوی دیگر نیازهای این سازمان در حوزه تامین تجهیزات می تواند از طریق شرکت های دانش بنیان تامین شود.

وی احراز هویت را از نیازمندی های قوه قضایی برشمرد و خاطر نشان کرد: احراز هویت قوه قضاییه یکی از مواردی است که قابلیت ایجاد کسب و کار دارد. تا پیش از این احراز هویت آنلاین وجود نداشت و تنها از طریق حضور فرد در دفاتر خدمات الکترونیک قوه قضائیه صورت می گرفت، اما با همکاری برخی از شرکت های دانش بنیان، فرآیند احراز هویت به صورت غیر حضوری و از طریق موبایل و تکنیک هوش انجام می شود، ضمن آنکه در کنار آن نیز اشتغال نیز ایجاد شده است.

معاون برنامه ریزی قوه قضائیه با بیان اینکه در سازمان های خدمات محور می توانیم کسب و کارهای دانش بنیان ایجاد کنیم و این حلقه مفقوده را با استفاده از توان شرکت های دانش بنیان پر کنیم، اظهار کرد: قوه قضاییه در برخی از بخش ها نیازهای نوآورانه دارد که با توجه به مسائل مالی در بدنه دولت می توان در گام نخست به مدل هایی که نیاز به هزینه کرد دولت نباشد، توجه کرد و بیشتر مدل های مبتنی بر خدمت مد نظر قرار گیرد.

وی اضافه کرد: از این طریق علاوه بر رفع نیاز قوه قضاییه، کسب و کار و ایجاد اشتغال با استفاده از بخش های خدمات رسان توسط شرکت های دانش بنیان صورت خواهد گرفت.،ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 15 فروردین 1400 بروزرسانی: 15 فروردین 1400 گردآورنده: maeaedu.ir شناسه مطلب: 373

به "همکاری دانش بنیان ها با قوه قضائیه برای احراز هویت از طریق هوش مصنوعی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "همکاری دانش بنیان ها با قوه قضائیه برای احراز هویت از طریق هوش مصنوعی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید