چگونه زنجبیل را فریز کنیم؟، روش فریز کردن سیب زمینی با ماندگاری یک ساله

به گزارش آموزشگاه ما، نگهداری بعضی مواد در فریزر سبب ماندگاری بالای آن ها و صرفه جویی در وقت می گردد. اما طریقه فریزر کردن هر ماده راه و روش خاص خود را دارد. ما در این مطلب به روش فریزر کردن زنجبیل و سیب زمینی اشاره نموده ایم:

چگونه زنجبیل را فریز کنیم؟، روش فریز کردن سیب زمینی با ماندگاری یک ساله

زنجبیل را می توان چه به صورت کامل و چه خرد شده برای مدت طولانی تری منجمد کرد.

1. زنجبیل تازه را انتخاب کنید.

یک تکه زنجبیل تازه و بدون لک را انتخاب کنید. اگر زنجبیل تمیز نیست آن را به آرامی پاک کنید و بگذارید خشک گردد.

2. کمی فویل آماده کنید.

تکه یا تکه های زنجبیل را در کاغذ روغنی یا فویل بپیچید. بهتر است هر قطعه را جداگانه بپیچید.

3. زنجبیل را در کیسه فریزر قرار دهید.

قطعه یا قطعات را داخل کیسه فریزر قرار دهید. سعی کنید میزان کیسه را با میزان یا میزان زنجبیل یخ زده مطابقت دهید. قبل از بستن محکم فشار دهید تا در حد امکان هوا خارج گردد.

4. زنجبیل ها را در فریزر قرار دهید.

زنجبیل را در فریزر قرار دهید. قبل از هربار استفاده بگذارید یخ آن باز گردد، سپس طبق معمول بهره ببرید. اگر چاقوی تیز مناسبی دارید، می توانید قبل از آب شدن زنجبیل، برش های دلخواه خود را بزنید تا در طول فرآیند پخت به سرعت ذوب گردد.

فریزر کردن زنجبیل قطعه قطعه شده

زنجبیل مناسب را انتخاب کنید. زنجبیل را می توان بر حسب سلیقه خود پوست یا بدون پوست بهره ببرید. زنجبیل را به قطعات کوچک خرد کنید. قطعات به میزان انگشت شست یا به طول چوب کبریت میزان مناسبی هستند. داخل یک کیسه فریزر یا یک ظرف دربسته برای نگهداری قرار دهید. اگر از کیسه استفاده می کنید، سعی کنید تا جایی که ممکن است آن را پر کنید و فشار دهید تا هوا خارج گردد. در فریزر قرار دهید. با این روش زنجبیل ها برای سه ماه قابل استفاده هستند.

فریزر کردن زنجبیل چرخ شده

اگر دوست دارید که از زنجبیل چرخ شده بهره ببرید از روش زیر برای فریزر کردن بهره ببرید.

1. یک زنجبیل خوب انتخاب کنید.

یک تکه زنجبیل مناسب انتخاب کنید. آن را پوست بگیرید و ریز خرد کنید. برای خرد کردن زنجبیل از رنده ریز یا غذاساز بهره ببرید.

2. کاغذ روغنی یا فویل آماده کنید.

یک ورقه یا سینی فر را با کاغذ روغنی یا فویل بپوشانید.

3. زنجبیل را روی سینی بگذارید.

یک قاشق چای خوری یا قاشق غذاخوری از زنجبیل خرد شده را با کمی فاصله روی کاغذ روغنی یا فویلی که روی سینی قرار داده اید پخش کنید. هرچقدر که در سینی جا دارید با نظم زنجبیل ها را قاشق به قاشق در سینی بچینید.

4. روی سینی کیسه فریزر بپوشانید.

یک ورقه پلاستیکی را به آرامی روی زنجبیل های چیده شده روی سینی قرار دهید. ورق یا سینی را داخل فریزر قرار دهید. بگذارید منجمد گردد.

5. زنجبیل ها را بسته بندی کنید.

زنجبیل های فریزر شده روی سینی را از فریزر خارج کنید. هر قسمت را به یک کیسه یا یک ظرف دربسته منتقل کنید. در صورت استفاده از کیسه، سعی کنید تا حد امکان هوا را خارج کنید. آن ها را دوباره در فریزر قرار دهید و در صورت احتیاج بهره ببرید. این زنجبیل تا شش ماه ماندگاری دارد.

چگونه سیب زمینی را فریز کنیم

1. سیب زمینی ها را بشویید تا از هرگونه آلودگی پاک گردد. سیب زمینی را با آب گرم خیس کنید، سپس با یاری دست یا برس خوب تمیز کنید. مطمئن شوید تا هر گونه کثیفی را پاک کنید. با این کار هنگام پوست کردن سیب زمینی کثیفی به طور تصادفی از پوست به قسمت خوراکی آن منتقل نمی گردد.

2. سیب زمینی ها را پوست بگیرید یا برش دهید. بسته به نحوه استفاده از سیب زمینی ها، آن ها را به صورت مکعبی خرد کنید یا به شکلی که مناسب سیب زمینی سرخ نموده است برش بزنید.

3. یک قابلمه آب را روی حرارت زیاد به جوش بیاورید. قابلمه آب را روی اجاق قرار دهید.

4. بعد از پختن سیب زمینی آن ها را از روی حرارت بردارید و در آب یخ فرو کنید. این فرآیند سیب زمینی را همانطور که هست حفظ می نماید. سیب زمینی های کوچک به مدت 3-5 دقیقه خنک می شوند، در حالی که سیب زمینی های بزرگ به مدت 8-10 دقیقه خنک می شوند.

5. سیب زمینی ها را در ظرف دربسته بریزید و فریز کنید. از یک کیسه پلاستیکی با زیپ کیپ یا یک ظرف پلاستیکی مناسب نگهداری مواد غذایی بهره ببرید. سپس ظرف را در فریزر قرار دهید. بهتر است که سیب زمینی ها را طوری تقسیم کنید تا هر کیسه برای یک وعده غذایی کافی باشد. می توانید سیب زمینی ها را با این روش حدود 12 ماه در فریزر نگهداری کنید. حتما تاریخ را روی ظرف بنویسید تا بتوانید مدت زمان ماندن آن ها در فریزر را بدانید.

منبع: همشهری آنلاین

منبع: فرارو
انتشار: 9 تیر 1402 بروزرسانی: 9 تیر 1402 گردآورنده: maeaedu.ir شناسه مطلب: 1102

به "چگونه زنجبیل را فریز کنیم؟، روش فریز کردن سیب زمینی با ماندگاری یک ساله" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چگونه زنجبیل را فریز کنیم؟، روش فریز کردن سیب زمینی با ماندگاری یک ساله"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید