کوتاهی در ارائه لایحه ضوابط کنترل آلایندگی پایانه های اتوبوسرانی و ترمینال ها

به گزارش آموزشگاه ما، تهران (پانا) - رئیس کمیته ایمن سازی در حمل و نقل شورای شهر تهران گفت مطابق بند 11 ماده پنجاه و پنج برنامه 5 سال سوم، شهرداری تهران موظف شد تا در راستای کاهش و کنترل انتشار آلاینده های محیطی هوا ناشی از ایستگاه های اتوبوسرانی درون شهری و پایانه های اتوبوسرانی برون شهری مستقر در محدوده شهر تهران، لایحه ضوابط کنترل آلایندگی پایانه های اتوبوسرانی و ترمینال ها را طی 6 ماهه اول برنامه جهت تصویب به شورا ارائه دهد.

کوتاهی در ارائه لایحه ضوابط کنترل آلایندگی پایانه های اتوبوسرانی و ترمینال ها

شهربانو امانی در دویست و پنجاه و دومین جلسه شورا با اشاره به موضوع آلودگی هوا و نقش آن در تشدید علائم کرونا ویروس گفت: بر اساس مقالات علمی منتشر شده، مواجهه طولانی مدت با آلاینده های هوا در فضای باز باعث ایجاد التهاب مُزمِن ریه می شود که ممکن است باعث افزایش شدت علائم ناشی از ابتلا به ویروس کرونا شود.

وی ادامه داد: نتایج ارتباط آلودگی هوا با کرونا نشان داده است که افزایش یک میکروگرم بر متر مکعب در ذرات pm 2.5 با افزایش 7 درصدی مرگ ناشی از کرونا همراه خواهد بود. در مقالات مشابه، این مقدار، به 8 و 9 درصد افزایش پیدا کرده است.

امانی اضافه کرد: مطالعه ای دیگر نیز که به کمک دانشگاه علوم پزشکی تهران و دانشگاه صنعتی شریف انجام شده است، نشان می دهد در مناطقی که آلودگی از لحاظ ذرات معلق بیشتر بوده است، تعداد مرگ و بستری ناشی از کووید 19 نیز بیشتر مشاهده شده است. هر چند این نتایج تا به امروز توسط سازمان بهداشت جهانی تایید نشده است، اما نباید نسبت به این موضوع بی تفاوت بود، به همین دلیل باید به تمامی مسائل ناشی از آلودگی هوا، تشدید بیماری کرونا نیز اضافه کرد.

لذا به همین دلیل مواردی را به استحضار می رساند:

1- همانطور که شهردار محترم تهران در نامه ای به رهبر معظم انقلاب تاکید کردند، کمک به توسعه حمل و نقل عمومی یکی از اقدامات ضروری در این شرایط است. مجددا از دولت محترم انتظار داریم به این موضوع مهم که با جان تمامی شهروندان تهرانی سر و کار دارد، توجه ویژه ای داشته باشد و نسبت به انجام وظایف خود در این خصوص اقدام نماید.

2- پایانه های اتوبوسرانی با وجود اینکه نقش بسزایی در عملکرد جریان ترافیک دارند، اما عدم مدیریت و بهره برداری نادرست از آن موجب ایجاد یک منبع آلودگی جدید و به خطر افتادن جان رانندگان، مسافران، کارکنان پایانه ها و در نهایت کاربری های اطراف پایانه ها و شهروندان می شود. به همین دلیل یکی از مکان های مهم جهت سنجش آلودگی هوا محسوب می شوند.

بخشی از سهم آلاینده ذرات معلق مربوط به پایانه های اتوبوسرانی است و شهرداری می تواند با اتخاذ تدابیری، موجب کاهش این آلاینده شود.

امانی خاطر نشان ساخت: مطابق بند 11 ماده پنجاه و پنج برنامه 5 سال سوم، شهرداری تهران موظف شد تا در راستای کاهش و کنترل انتشار آلاینده های محیطی هوا ناشی از ایستگاه های اتوبوسرانی درون شهری و پایانه های اتوبوسرانی برون شهری مستقر در محدوده شهر تهران، لایحه ضوابط کنترل آلایندگی پایانه های اتوبوسرانی و ترمینال ها را طی 6 ماهه اول برنامه جهت تصویب به شورا ارائه نماید. متاسفانه با گذشت حدود دو سال، تا به امروز این لایحه به شورا ارسال نشده است. ضرورت دارد نسبت به تسریع در ارسال لایحه ضوابط کنترل آلایندگی پایانه های اتوبوسرانی و ترمینال ها اقدام شود. خواهشمند است در اجرای ماده هفتاد و سوم (73) قانون شوراها مراتب را به شهردار محترم تهران به عنوان تذکر ابلاغ فرمایید.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 11 دی 1399 بروزرسانی: 11 دی 1399 گردآورنده: maeaedu.ir شناسه مطلب: 193

به "کوتاهی در ارائه لایحه ضوابط کنترل آلایندگی پایانه های اتوبوسرانی و ترمینال ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کوتاهی در ارائه لایحه ضوابط کنترل آلایندگی پایانه های اتوبوسرانی و ترمینال ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید