آتش سوزی گسترده در انبار 1200 متری جنوب تهران

به گزارش آموزشگاه ما، سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران از آتش سوزی در یک انبار نگهداری از مواد پلاستیکی اطلاع داد.

آتش سوزی گسترده در انبار 1200 متری جنوب تهران

به گزارش خبرنگاران سید جلال ملکی در این باره گفت: در ساعت 19:27 عصر امروز وقوع حادثه آتش سوزی در یک انبار بزرگ نگهداری از مواد پلاستیکی به سامانه 125 اطلاع داده شد که درپی آن ستاد فرماندهی، آتش نشانان پنج ایستگاه را به همراه تانکر آب، خودروی حامل تجهیزات تنفسی، خودروی حامل کف و ... به محل حادثه واقع در خیابان فدائیان اسلام، بعد از بزرگراه آزادگان اعزام کرد.

وی با بیان اینکه اولین گروه از آتش نشانان حدود پنج دقیقه بعد از اعلام وقوع حادثه، در محل حاضر شدند، اظهارکرد: با حضور آتش نشانان در محل مشاهده شد که حریق در یک انبار به مساحت حدود 1200 مترمربع اتفاق افتاده است و داخل آن مملو از مواد پلاستیکی و قابل اشتعال مانند شیلنگ، لوله، لاستیک و ... بود. بعلاوه در مجاورت این انبار نیز چندین انبار دیگر قرار داشت که احتمال سرایت شعله های آتش به این اماکن نیز وجود داشت.

سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران با بیان اینکه آتش نشانان از چند جهت عملیات خود برای خاموش کردن آتش را شروع کردند، گفت: مدتی بعد عوامل آتش نشانی پیروز به مهار شعله های آتش شده و از سرایت آن به اماکن دیگر نیز جلوگیری کردند. در حال حاضر نیز شعله های آتش تقریبا خاموش شده و از خطر سرایت آن به اماکن دیگر به طورکامل جلوگیری شده است.

ملکی با بیان اینکه پس از اطفاء کامل حریق، عملیات لکه گیری و تخلیه دود شروع می گردد، گفت: تا به این لحظه این حادثه هیچ مورد مصدوم و فوتی نداشت. البته عوامل اورژانس نیز در محل حضور داشته و ممکن است موارد جزئی آسیب دیدگی به آنان ارجاع شده باشد.

به گفته وی، مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران نیز در محل حضور داشته و بر عملیات اطفاء نظارت داشت.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 5 مرداد 1402 بروزرسانی: 5 مرداد 1402 گردآورنده: maeaedu.ir شناسه مطلب: 1112

به "آتش سوزی گسترده در انبار 1200 متری جنوب تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آتش سوزی گسترده در انبار 1200 متری جنوب تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید