ارائه خدمات روانشناسی به وسیله اسنپ غیرقانونی است

به گزارش آموزشگاه ما، رئیس سازمان نظام روانشناسی و مشاوره کشور ارائه خدمات مشاوره روانشناسی به وسیله اپلیکیشن اسنپ را غیر قانونی دانست.

ارائه خدمات روانشناسی به وسیله اسنپ غیرقانونی است

دکتر حاتمی گفت که درحالی اپلیکیشن اسنپ مدعی است از روانشناسان پروانه دار برای ارائه مشاوره به مردم استفاده می نماید که در عمل اینگونه نیست.

به گفته وی، بعضا افرادی در این پلتفرم خدمات مشاوره و روانشناسی ارائه می دهند که حتی روانشناس نیستند و این موضوع تخلف است.

دکتر محمد حاتمی در گفت وگو با خبرنگاران، اظهار کرد: بعضی پلتفرم ها نظیر اسنپ مدعی هستند که برای خدمات مشاوره و روانشناسی که ارائه می دهند از روانشناسان پروانه دار استفاده می نمایند اما در عمل اینگونه نیست و بعضا افرادی که در این پلتفرم ها ارائه خدمات می دهند حتی روانشناس نیستند چه برسد به اینکه پروانه داشته باشند و در واقع اینها در حال تخلف اند.

وی ادامه داد: در این راستا سازمان نظام روانشناسی و مشاوره کشور به طور معین در مورد خدمات مشاوره و روانشناسی که اپلیکیشن اسنپ ارائه می دهد به شرکت مخابرات نامه نوشته و شکایت نموده است تا جلوی کار آنها گرفته گردد. امکان نظارت بر کار اینها وجود ندارد و تحت نظارت سازمان نظام روانشناسی و مشاوره کشور فعالیت نمی نمایند و از نظر ما کار اینها مورد تایید نیست.

حاتمی با بیان اینکه اقدام اپلیکیشن یاد شده در مورد ارائه خدمات روانشناسی و مشاوره به علت آنچه استفاده از افراد بدون تخصص خواند، غیر قانونی است، توضیح داد: ما به طور معین در مورد اپلیکیشن اسنپ به شرکت مخابرات نامه نوشتیم که کار آنها غیر قانونی است. نماینده حقوقی اسنپ اما مدعی شد این اپلیکیشن افرادی را به کار می گیرد که پروانه سازمان نظام روانشناسی و مشاوره دارند، این در حالی است که آنالیز های ما و شکایاتی که به سازمان واصل شده نشان می دهد کاملا خلاف آنچه نماینده حقوقی اسنپ ادعا نموده، این اپلیکیشن از افرادی استفاده می نماید که اصلا روانشناس نیستند.

وی در خاتمه سخنان خود با اشاره به تبعات حاصل از ارائه خدمات روانشناسی از سوی غیر متخصصان گفت: افزایش آسیب های روانی و اجتماعی از جمله تبعات ارائه خدمات روانشناسی از سوی افرادی است که تخصص و صلاحیت ندارند و در کاری مداخله می نمایند. ما از شرکت مخابرات و وزارت ارتباطات تقاضا داریم جلوی ارائه خدمات روانشناسی و مشاوره از سوی اپلیکیشن اسنپ و امثال آن را بگیرد. ما هم به نوع خود در این راستا به دادگاه شکایت خواهیم کرد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 2 آبان 1400 بروزرسانی: 2 آبان 1400 گردآورنده: maeaedu.ir شناسه مطلب: 672

به "ارائه خدمات روانشناسی به وسیله اسنپ غیرقانونی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ارائه خدمات روانشناسی به وسیله اسنپ غیرقانونی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید