خبرنگاران پیش بینی اعتبار برای ساخت مسکن شهری و روستایی خانوارهای دارای سه فرزند

به گزارش آموزشگاه ما، تهران- خبرنگاران-نمایندگان مجلس 20 درصد از 360 هزار میلیارد تومان در نظر گرفته شده برای ساخت مسکن شهری و روستایی را به خانواده های دارای سه فرزند اختصاص دادند.

خبرنگاران پیش بینی اعتبار برای ساخت مسکن شهری و روستایی خانوارهای دارای سه فرزند

جهت دریافت خدمات پتینه کاری با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات رنگ آمیزی با تکنیک های مدرن پتینه کاری را به ما بسپارید.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرنگاران، کنندگان در نشست علنی نوبت سوم امروز -شنبه- در جریان آنالیز بخش هزینه ای لایحه بودجه 1400، با الحاق یک بند به جزء 8 بند الف تبصره 18 این لایحه در رابطه با مشوق های ازدیاد جمعیت با 148 رأی موافق، 27 رأی مخالف و 10 رأی ممتنع از مجموع 202 کننده حاضر در جلسه موافقت کردند.

محسن زنگنه به عنوان پیشنهاددهنده این بند الحاقی با بیان اینکه این بند فرهنگ سازی می نماید، گفت: فقط اولویت به خانواده های دارای 3 فرزند و بالاتر مخصوصا در شهرهای کوچک و روستایی است.

در بند الحاقی مذکور آمده است: حداقل 20 درصد منابع مذکور باید برای خانوارهای دارای 3 فرزند و بیشتر اختصاص یابد، در صورت عدم متقاضی واجد شرایط برای جذب مابقی می توان به سایر مشمولان تعلق گیرد.

همچنین براساس ردیف 8 تبصره مذکور؛ در سال 1400 کلیه بانک ها و مؤسسات اعتباری غیربانکی موظفند برای احداث و نوسازی 400 هزار واحد مسکن روستایی و شهری در شهرهای کمتر از بیست و پنج هزار نفر جمعیت و هشتصد هزار واحد مسکن شهری نسبت به پرداخت 3 میلیون و 600 هزار میلیارد ریال تسهیلات ساخت مسکن به افراد واجد شرایط اقدام کنند. سهمیه هر بانک توسط بانک مرکزی در فروردین ماه مشخص می گردد. مجموع دوران مشارکت ساخت و فروش اقساطی این تسهیلات 20 سال است و پس از دوره مشارکت به فروش اقساطی تبدیل و تعهدات آن به متقاضی واجد شرایط منتقل میگردد. این تسهیلات با نرخ سود مصوب شورای پول و اعتبار به افراد واجد شرایط معرفی شده توسط وزارت راه و شهرسازی پرداخت می گردد. بانک مرکزی موظف است گزارش عملکرد این بند را به صورت برخط در اختیار عموم مردم قرار دهد.

در صورتی که یک بانک یا موسسه اعتباری غیربانکی از پرداخت سهمیه تسهیلات مشخص شده توسط بانک مرکزی خودداری نماید، بانک مرکزی موظف است متناسب با تعهد انجام نشده نسبت به افزایش سپرده قانونی آن بانک یا موسسه اعتباری غیربانکی اقدام و به وسیله سایر بانک ها و مؤسسات اعتباری غیربانکی نسبت به پرداخت تسهیلات ساخت مسکن اقدام نماید.

همچنین کنندگان در این نشست با پیشنهاد حبیب اله دهمرده کننده مردم زابل، زهک، هیرمند و نیمروز و هامون، مبنی بر الحاق بندی به ماده واحده لایحه بودجه کل کشور موافقت کردند.

بر اساس بند الحاقی، دولت مکلف است در سال 1400 جهت تصویب، استمرار و افزایش حقابه ایران از رودخانه هیرمند؛ اقدام سیاسی، مالی و عمرانی لازم را در چارچوب اعتبارات مصوب به عمل آورد.

همچنین وزارت امور خارجه موظف است گزارش عملکرد در مورد این موضوع را هر سه ماه یکبار به مجلس شورای اسلامی و کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی ارائه نماید.

منبع: ایرنا
انتشار: 20 فروردین 1400 بروزرسانی: 20 فروردین 1400 گردآورنده: maeaedu.ir شناسه مطلب: 383

به "خبرنگاران پیش بینی اعتبار برای ساخت مسکن شهری و روستایی خانوارهای دارای سه فرزند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران پیش بینی اعتبار برای ساخت مسکن شهری و روستایی خانوارهای دارای سه فرزند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید