وزیر خارجه: ایرانیان بدون نگرانی به ایران سفر کنند و بازگردند

به گزارش آموزشگاه ما، تهران (پانا) - وزیر امور خارجه با بیان اینکه ایرانیان دوتابعیتی موضوعی است که یکبار برای همیشه باید حل و فرایند قانونی آن در مجلس طی شود، نوشت ایرانیان خارج از کشور می توانند با آرامش و بدون نگرانی به کشور سفر کنند و بازگردند.

وزیر خارجه: ایرانیان بدون نگرانی به ایران سفر کنند و بازگردند

حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه با اشاره به نشست روز گذشته روسای کارگروه های شوری عالی ایرانیان خارج از کشور که به ریاست وی در وزارت امور خارجه برگزار گشت، در اینستاگرام نوشت: در نشست روسای کارگروه های شورای عالی ایرانیان خارج از کشور، تاکید کردم که بحث ایرانیان دوتابعیتی موضوعی است که یکبار برای همیشه باید حل و فرایند قانونی آن در مجلس طی شود.

وزیر خارجه گفت: بنده از همه روسای کارگروه های شورای عالی امور ایرانیان خارج از کشور خواسته ام که در تک تک کارگروه ها بر موضوع ضرورت تدوین قانون جامع ایرانیان تمرکز کنند.

وی افزود: رسانه های معاند در ایران هراسی بر روی جامعه ایرانیان و انتشار اخبار جعلی تمرکز کرده اند. ایرانیان خارج از کشور می توانند با آرامش و بدون نگرانی به کشور سفر کنند و بازگردند.

رئیس دستگاه دیپلماسی یادآور شد: ممکن است این نگرانی در بین برخی از ایرانیان در خارج از کشور وجود داشته باشد که به هنگام ورود به کشور در فرودگاه ها دچار مشکل شوند، در این چارچوب، سامانه ای در سایت وزارت خارجه در حال بارگذاری است که به این افراد در این زمینه راهنمایی و تعیین می کند که شما هیچ مسئله ای برای ورود و برگشت ندارید و اگر مسئله ای پیش آمد وزارت خارجه مسئول است و ما این مسئله را تضمین می کنیم.

در پی تعیین حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه به عنوان جانشین رئیس شورای عالی امور ایرانیان خارج از کشور از سوی رئیس جمهوری، اولین نشست هماهنگی دبیران کارگروه های تخصصی با حضور معاونان ذیربط وزارتخانه های فرهنگ و ارشاد اسلامی، علوم، تحقیقات و فناوری، امور اقتصادی و دارایی، دادگستری، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و مدیریت حوزه های علمیه دیروز (یکشنبه) 30 آبان به ریاست حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه تشکیل شد.

وزیر امور خارجه بر ضرورت تدوین قانون جامع حمایت از ایرانیان خارج از کشور و حل مشکل دوتابعیتی ها تأکید کرد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 7 دی 1400 بروزرسانی: 7 دی 1400 گردآورنده: maeaedu.ir شناسه مطلب: 744

به "وزیر خارجه: ایرانیان بدون نگرانی به ایران سفر کنند و بازگردند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزیر خارجه: ایرانیان بدون نگرانی به ایران سفر کنند و بازگردند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید