معماری و عمران

طراحی سایت: سایت کاوش آسیاب قطار آبی در دانشگاه بوعلی سینا رونمایی شد

سایت کاوش آسیاب تاریخی به نام قطار آبی در دانشگاه بوعلی سینا و با حضور مسئولان این دانشگاه رونمایی شد.

29 مهر 1400

آیین نامه ها و مقررات بهداشت مساجد

این آیین نامه به وسیله مرکز سلامت محیط کار وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به توضیح زیر تدوین شده است.

27 مهر 1400

دیلتیازم (DILTIAZEM)

موارد منع مصرف: حساسیت شدید دارویی، بلوک های قلبی، کاهش فشارخون، حمله حاد قلبی

20 مهر 1400

مسواک برقی یا معمولی؛ کدام یک بهتر است؟

شاید شما هم جزو افرادی باشید که با وجود مسواک زدن منظم نتیجه مطلوبی از آن نمی گیرید. احتمالاً راه های مختلفی همانند تغییر مسواک با برس های نرم و سخت، تغییر خمیر دندان و استفاده از وسایلی همانند نخ و دهان شویه را تجربه کردید، ولی باز نتیجه دلخواه را دریافت...

28 شهریور 1400

تور اروپا ارزان: آسیب مالیات های نو اروپا به اقتصاد روسیه

وزیر امور خارجه روسیه اعلام نمود که این کشور منتظر شرح از سوی اتحادیه اروپا برای اعمال مالیات بر فراوری دی اکسید کربن است.

17 شهریور 1400

علی البدل یک عکاس در گالری والی، نقش عشق در شلمان دیدنی می گردد

در انتها هفته جاری بیش از 10 نمایشگاه هنری در گالری های مرکز افتتاح خواهند شد.

5 شهریور 1400

خبرنگاران معاون وزیر علوم: تعداد دانشجویان غیرایرانی کشور 3.2 برابر شد

ایلام - خبرنگاران - معاون دانشجویی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: تعداد دانشجویان غیر ایرانی که در دانشگاه های سراسر کشور تحصیل می نمایند به نسبت ابتدای دولت تدبیر و امید 3.2 برابر افزایش یافته است.

31 مرداد 1400

معرفی تعدادی از ایمن ترین نقاط آمریکای لاتین برای سفر

وقتی سخن از امنیت به میان می آید، شاید آمریکای لاتین آوازه خوبی نداشته باشد. بسیاری از نگرانی هایی که نسبت به زیباترین نقاط آمریکای لاتین برای سفر وجود دارند، براساس داستانهای غیر واقعی و کلیشه های موجود در رسانه ها بوجود آمده اند. در همه کشورها منطقه...

3 مرداد 1400

پاک آیین: مراقب تحرکات ترکیه و روسیه در شمال ارس باشیم

سفیر پیشین ایران در باکو، در تشریح بیانیه مشترک رؤسای جمهور ترکیه و آذربایجان در شهر شوشا گفت: باید مراقب تحرکات ترکیه و روسیه در شمال ارس باشیم و ابعاد دقیق امنیتی، سیاسی و مالی این تحرکات را مورد توجه قرار دهیم.

23 تیر 1400

نگرانی وزیر دفاع روسیه از شرایط امنیتی در آستانه انفجار اروپا

وزیر دفاع روسیه معتقد است که افزایش فعالیت های نظامی آمریکا و ناتو در نزدیکی مرزهای این کشور، عامل اصلی تضعیف امنیت کشورهای اروپایی شده و مسکو به منظور تقویت اعتماد متقابل پیشنهاداتی به غربی ها ارائه داده است.

19 تیر 1400

پاکستان قتل اتباع خود در کانادا را یک اقدام تروریستی خواند

وزیر امور خارجه پاکستان در واکنش به قتل یک خانواده با نژاد پاکستانی در کانادا، این اقدام را تروریستی خواند و افزود: این یک فاجعه ای است که جامعه کانادا را در یک آزمون قرار داده است.

10 تیر 1400

مسکو: روسیه قصد جنگیدن با کسی را ندارد ولی با تمام قدرت از خود دفاع می نماید

معاون نخست وزیر روسیه تأکید کرد که هدف از نوسازی تجهیزات نظامی مورد احتیاج ارتش تنها تضمین امنیت کشور است ولی اگر کسی قصد تعدی به خاک روسیه را داشته باشد، دست به کار بسیار خطرناکی زده است.

6 تیر 1400

شماره 260 ماهنامه نمایش منتشر شد

تهران (پانا) - جدیدترین شماره ماهنامه نمایش، ویژه اردیبهشت ماه 1400 با نگاه ویژه به تئاتر و مطالعات بینارشته ای منتشر شد.

24 خرداد 1400

بورس چطور به اوج باز می گردد؟

رئیس اتاق بازرگانی ایران می گوید دولت باید در ماه های باقی مانده به شفاف سازی عملکرد اقتصادی خود در حوزه های مختلف از جمله بازار سرمایه بپردازد.

7 خرداد 1400

اینجا مراغه شهری به وسعت تاریخ

روزهای مشابهی در تقویم به نام شهرهای مختلف ایران مانند روز شیراز و روز اصفهان به ثبت رسیده است، اما به نظر می رسد، روز مراغه غریب ترینشان باشد، چرا که شعله بیجان شمع آیین ها و سنت های روز مراغه-شهری به قدمت ستارگان و فسیل ها و دایناسورها- احتیاج به آتشی...

7 خرداد 1400

رشد فراوری در بسیاری از صنایع اصلی در حوزه صنعتی و معدنی

تهران (پانا) - معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت با تاکید بر فرایند رو به رشد بخش فراوری در 11 ماهه سال جاری می گوید د ر این مدت از 38 کالای اصلی و منتخب صنعتی و معدنی 25 کالا، رشد فراوری داشته است.

6 اردیبهشت 1400

تور کیش ارزان با رزرو هتل داریوش کیش ممکن است؟

تور کیش را با ررزو هتل داریوش کیش از سایت پرشین هتل به توری رضایت بخش و مقرون به صرفه تبدیل کنید و از سفر خود لذت ببرید.

4 اردیبهشت 1400

بیل گیتس: فرصتی برای از دست دادن نداریم

بدون شک برای رهایی زمین از تغییرات اقلیمی بحـران زا تنـها افزایـش سرسام آور سرمایه گذاری ها برای مطالعات و تحقیـق درباره انرژی پاک کافی نیست بلکه آنچه بشر به آن احتیاج دارد ابتکار عمل در سیاست آن هم همسو با فناوری ها است.

1 اردیبهشت 1400

رشته دو و میدانی و ژیمناستیک به کانال کانون های ورزشی درشبکه شاد اضافه می شوند

تهران (پانا) - مدیر کل تربیت بدنی و فعالیت های ورزشی وزارت آموزش و پرورش به تشریح فعالیت های دفتر فعالیت های ورزشی در سالی که گذشت، پرداخت و از برنامه های این دفتر در سال 1400 گفت.

24 فروردین 1400

خبرنگاران پیش بینی اعتبار برای ساخت مسکن شهری و روستایی خانوارهای دارای سه فرزند

تهران- خبرنگاران-نمایندگان مجلس 20 درصد از 360 هزار میلیارد تومان در نظر گرفته شده برای ساخت مسکن شهری و روستایی را به خانواده های دارای سه فرزند اختصاص دادند.

20 فروردین 1400
تعداد: (37)